Cyfrowa klasyka kina polskiego za 10 mln złotych

Opublikowano: 4 sierpnia 2009. Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , , , , , , , ,

Polskie firmy zajmujące się cyfryzacją produkcji filmowych chcą wsparcia ze strony Ministerstwa Kultury odnośnie cyfrowej restauracji 50 polskich filmów należących do kanonu kina polskiego. Z ministrem kultury Bogdanem Zdrojewskim spotkał się w tej sprawie prezes Kino Polska Dystrybucja Grzegorz Molewski – informuje Rzeczpospolita.

KinoRPDigitalizację polskich filmów wykonują obecnie firmy wchodzące w skład projektu Kino RP. Przedsięwzięcie ze strony państwa wspierały dotychczas dwie wytwórnie filmowe: Kadr i Oko. W wypowiedzi dla Rzeczpospolitej Grzegorz Molewski zauważa jednak, że większość polskich filmów jest własnością publiczną i powinno się tym zainteresować także ministerstwo.

Koszt zcyfryzowania minuty filmu dochodzi do 1,5 tys. złotych, a proponowane odnowienie 50 filmów to 7-10 mln złotych i o zorganizowanie przetargu na taką kwotę występują przedstawiciele Kino RP. Przedsiębiorcy uważają, że inicjatywa mogłaby ruszyć w III kwartale 2009 roku, a najlepszym kandydatem na przeprowadzenie przetargu jest Filmoteka Narodowa.

Strona projektu Kino RP: www.kinorp.pl

http://www.rp.pl/artykul/67344,344101_Cyfryzacja_filmow_za_10_milionow.html

Sylwester KozakCyfrowa klasyka kina polskiego za 10 mln złotych

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.