Czat pod specjalnym nadzorem

Obawiasz się, że Twoje dziecko zostanie zaczepione w sieci przez osobę o wrogich zamiarach? Portal Interia wraz z Fundacją Kidprotect.pl startują z projektem mającym na celu ochronę najmłodszych internautów przed niebezpieczeństwami czyhającymi na czatach.
Projekt współpracy Interii i Fundacji Kidprotect.pl ma na celu prewencyjne działanie względem użytkowników serwisu CZATeria. Umożliwi też łatwe zgłoszenie incydentu zaistniałego podczas rozmowy. – Chodzi przede wszystkim o ochronę najmłodszych przed działalnością osób o skłonnościach pedofilnych, które na czatach często szukają swoich przyszłych ofiar- mówi Jakub Śpiewak, prezes Fundacji.

Jak to działa w praktyce? Przed wejściem do pokoju z kategorii „szkolne” wyświetla się komunikat informujący o możliwości przesłania zapisu rozmowy z czatu do Fundacji Kidprotect.pl. Kiedy dziecko może skorzystać z tej opcji? Zawsze wtedy, gdy poczuje się w jakikolwiek sposób zagrożone, bądź będą mu składane propozycje seksualne. To dlatego w oknie rozmowy prywatnej pojawiła się dodatkowa ikonka, umożliwiająca przesłanie treści dyskusji i zaalarmowanie Kidprotect.pl. Poza tym, w pokojach z kategorii „szkolne” umieszczono specjalne tematy informujące o nawiązaniu współpracy pomiędzy Fundacją a portalem Interia. W „pomocy” dodano także link informujący o projekcie oraz opisujący drogę działania po zgłoszeniu incydentu. Pod linkiem będą dostępne szersze informacje na temat Kidprotect.pl i prowadzonych przez nią działań oraz akcji.

Jest to projekt nowatorski, jeśli chodzi o polski Internet – wyżej wymienione funkcjonalności nie są dostępne na żadnym innym serwisie – co sprawia, iż potencjalnie CZATeria jest najbardziej bezpiecznym i przyjaznym dla najmłodszych użytkowników Internetu środowiskiem czatowym- mówi Piotr Olechniewicz, redaktor serwisu CZATeria. – Zgłoszenie incydentu będzie możliwe dla każdego użytkownika zalogowanego na pokoju z kategorii „szkolne”. W przyszłości nie wykluczamy możliwości rozszerzenia tej funkcjonalności na inne pokoje w odpowiednio zmodyfikowanej formie- dodaje.

www.kidprotect.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry