Czy mysz wygryzie informatyka?

Rozpoczyna się cykl spotkań specjalistów IT pod nazwą „Debaty Certyfikowane”. Jest to projekt, którego celem jest rozpoczęcie dyskusji na temat kondycji polskiej branży IT. W ramach cyklu odbędą się cztery panele dyskusyjne. Wezmą w nich udział specjaliści i menedżerowie IT pracujący zarówno w firmach wielu branż a także w firmach świadczących usługi IT, eksperci rynku oraz dziennikarze. Projekt jest realizowany przy współpracy: Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”, polskiego oddziału stowarzyszenia Partnerów Microsoft oraz Microsoft Sp. z .o.o.
Każde z czterech spotkań odbędzie się pod innym tematem. Pierwsza „Debata Certyfikowana” odbędzie się już dziś w restauracji KOM w Warszawie. Jej tematem będzie „Rozwój technologii informatycznych a rozwój pracy ludzkiej. Czy mysz wygryzie informatyka? Człowiek czy komputer?”. Na kolejnych spotkaniach dyskusja będzie przebiegać wokół roli technologii informatycznych w firmie, atrakcyjności i nowoczesności zawodu specjalisty IT oraz przyszłości osób, które wykonują ten zawód.

„Mimo stale rosnących wydatków firm na technologie IT trudno dziś zaobserwować bezpośrednie korzyści z tego wynikające. Powodów takiej sytuacji jest wiele. Jednym z nich jest np. malejąca rola IT w strategiach rynkowych firm” – powiedział dr Michał Goliński, kierownik Zakładu Gospodarki Informacyjnej i Społeczeństwa Informacyjnego w Katedrze Informatyki Gospodarczej Szkoły Głównej Handlowej, ekspert rynku IT, który wystąpi na pierwszej „Debacie Certyfikowanej” – „W takiej sytuacji naturalnymi wydają się być postulaty o: ograniczenie eksperymentów w zakresie IT w firmach, ograniczenie wydatków na IT, usunięcie informatyków z zarządów firm a także postulat o większą koncentrację na biznesie, a nie na wspomagającym go tylko IT” – dodał dr Michał Goliński.

Organizatorzy projektu zaprosili do roli moderatorów znanych dziennikarzy. Debaty poprowadzą m.in.: Wojciech Szeląg (TV Biznes), Sławomir Matczak (TVP) oraz Krzysztof Jurowski (z-ca Redaktora Naczelnego „Gazety Prawnej”). Wśród ekspertów, którzy przygotują wstęp do każdej z dyskusji znajdą się m.in.: dr Michał Goliński (SGH), Krzysztof Michalski (Polskie Radio) oraz prof. Witold Gogołek (Uniwersytet Warszawski). Wśród panelistów znajdą się także przedstawiciele takich firm jak: Allianz Polska S.A., Uniwersytet Gdański, Altkom Akademia S.A., Komako, International Paper, Infor S.A., PKPP Lewiatan.

„Zależy nam na zebraniu wielu różnych opinii na każdy z zaproponowanych tematów dyskusji – i tych pozytywnych i tych krytycznych. Stąd pomysł na zaproszenie do dyskusji zarówno specjalistów IT z wielu polskich i zagranicznych korporacji ale również z firm na co dzień świadczących usługi IT” – powiedział Jacek Chwalisz, organizator projektu „Debaty Certyfikowane”. – „Z tego też powodu zaprosiliśmy do grona panelistów wielu dziennikarzy z uznanych mediów biznesowych i IT. Pomyśleliśmy także o tych, którzy nie będą mogli wziąć bezpośredniego udziału w spotkaniach. Cały przebieg debat zaprezentujemy na specjalnie przygotowanej w tym celu stronie internetowej www.debatycertyfikowaneIT.pl „. – dodał Jacek Chwalisz.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry