Czy szkło hartowane znacznie zwiększa wytrzymałość iPhone 12?

iPhone 12 to jedno z najciekawszych urządzeń w portfolio producenta z Cupertino, które wciąż cieszy się ogromną rozpoznawalnością. Jakie szkło hartowane do iPhone 12 wybrać? Czy może ono zwiększyć bezpieczeństwo naszego telefonu?

Co trzeba wiedzieć o iPhone 12? (informacje, specyfikacja techniczna)

Poza iPhone 12 Mini, na pewno jest to jeden z bardziej kompaktowych smartfonów, jakie są na rynku. Producent nie oszczędzał na podzespołach. iPhone 12 oferuje zaskakująco dużo. Zwłaszcza gdy porównamy go do konkurentów działających pod kontrolą Androida.

Firma z Cupertino zdecydowała się na zaimplementowanie ekranu wykonanego w technologii OLED, który ma przekątną 5,42 cala i pracuje w rozdzielczości 1152 × 2436 pikseli. To spory krok naprzód. Zwłaszcza gdy porównamy dwunastkę do iPhone’a 11, który miał ekran wykonany w dość wiekowej technologii LCD.

Urządzenie napędza procesor Apple A13 Bionic. To ten sam procesor, który odnajdziemy też w iPhone 12 Pro. Tak samo wygląda też ilość pamięci RAM. Tu i tu mamy po 6 GB. Apple iPhone 12 można kupić w wersji z 64/128/256 GB na dane użytkownika, które można rozbudować przez usługi chmurowe, w tym Apple Cloud. Nie ma tu slotu microSD.

Telefon ma podwójny aparat główny: 12 Mpix + 12 Mpix moduł z szerokim kątem. Bardzo podobny układ czeka też na frontowej tafli urządzenia, w notchu. Tu również znajduje się 12 Mpix oczko, które wspólnie z czujnikami biometrycznymi zarządza odblokowywaniem smartfona przez Face ID.

iPhone 12 ma wbudowany akumulator o pojemności 3210 mAh. Tak samo jak w starszej generacji urządzenia, producentowi z logo nadgryzionego jabłka udało zapewnić się bardzo dobre czasy na jednym cyklu ładowania. To atut, który warto odnotować.

Firma nie oszczędzała też na zapleczu komunikacyjnym. iPhone 12 wspiera łączność 5G, a także WiFi 802.11 w pasmach a/ac/ax/b/g/n. Nie zabrakło też Bluetooth 5 oraz modułu NFC. Smartfon debiutował z Apple iOS 13.0.

Czym wyróżnia się dobrej jakości szkło hartowane do iPhone 12?

Kluczową rolę odgrywa tu oczywiście odporność na ewentualne upadki. Dlaczego to tak ważne? Przede wszystkim ze względu na cenę nowego ekranu i koszt wykonania takiej usługi w autoryzowanym punkcie. Wymiana zbitego wyświetlacza może uszczuplić nasz portfel nawet o 1300 złotych.

Czy szkło hartowane znacznie zwiększa wytrzymałość iPhone 12? 1
Szkło hartowane do iPhone 12

Dobrej jakości szkło hartowane, na przykład NeoGlass od polskiego producenta, 3MK, to o wiele mniejszy wydatek. Czy lepiej wydać 79 złotych i wzmocnić moduł ekranu o 350%, czy lepiej ryzykować? Lepiej nie pozostawiać tu miejsca na złe decyzje.

3mk NeoGlass ma jeszcze jedną ważną cechę. Chodzi o wzmocnione krawędzie. Statystyka pokazuje, że większość smartfonów upada na kant. Właśnie dlatego tak ważne jest dodatkowe wzmocnienie tej konkretnej części szkła hartowanego.

Szkło hartowane do iPhone 12: o czym jeszcze pamiętać?

Bez względu na to, czy interesuje nas folia na iPhone 12, czy tradycyjne szkło, powinniśmy mieć pewność, że produkt, który przecież będziemy trzymać w dłoniach oraz przy naszej twarzy, jest dla nas bezpieczny i nie zawiera na przykład dużego stężenia metali ciężkich.

Właśnie w tym celu powstał certyfikat RoHS. Potwierdza on, że stężenie takich substancji jak ołów, rtęć, sześciowarstościowy chrom, eter (PBDE) czy polibromowane bifenyle jest zerowe lub takie, że nie zagraża naszemu zdrowiu i życiu. Zawsze warto docenić też atest Państwowego Zakładu Higieny, który potwierdza, że produkt jest w pełni bezpieczny dla ludzi.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top