Czy to jest oczekiwany PlayStation Phone? (wideo)

Opublikowano: 6 grudnia 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Pojawiły się pierwsze filmiki, które przedstawiać mają nadchodzące urządzenie firmy Sony Ericsson zwane PlayStation Phone. Oficjalna prezentacja telefonu ma odbyć się już w najbliższych dniach.

Urządzenie Sony Ericsson Zeus Z1 ma być oczekiwanym od dawna PlayStation Phone: łączącym funkcje telefonu z przenośną konsolą do gier. Wyposażone ma być w 4’’ ekran dotykowy wykonany w technologii Retina, 1 GHz procesor Qualcomm Snapdragon oraz 512 MB pamięci RAM i 1 GB ROM. Jest to jednak specyfikacja niepewna; na oficjalną należy poczekać do prezentacji telefonu.

Jeśli poniższe filmy, które w YouTube odnalazł serwis Engadget, potwierdzą się, to telefon działać będzie w oparciu o system Android 2.3 Gingerbread. Zamiast wysuwanej klawiatury dostępny będzie panel z D-padem oraz 4 przyciskami. Słuchawka będzie wyposażona w 5 lub 8 Mpix kamerę.

PlayStation Phone zaprezentowany ma zostać już w najbliższych dniach. Serwis GSMArena przewiduje, że kosztować będzie ok. 500 dolarów i wyposażony ma być w pięć gier. Kolejne gry kosztować mają ok. 10 dolarów za sztukę.

Dawid ZarazińskiCzy to jest oczekiwany PlayStation Phone? (wideo)

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.