Darmowy hosting plików od Microsoft

Microsoft udostępnił Windows Live SkyDrive, nowy, darmowy serwis online do przechowywania plików. SkyDrive, o pojemności 5 GB, umożliwia prosty dostęp do swoich danych oraz innych informacji z każdego komputera podłączonego
do Internetu. Dzięki możliwości określenia rodzaju folderu, przechowywane pliki mogą być dostępne tylko dla użytkownika (foldery Personal), określonej przez użytkownika grupy osób (foldery Shared) oraz dla wszystkich zainteresowanych internautów (foldery Public).
Obecnie z usługi mogą korzystać mieszkańcy 64 krajów, w tym Polski. Serwis Windows Live SkyDrive, jest kolejnym produktem wchodzącym w skład rodziny Windows Live.

Windows Live SkyDrive, nowa usługa z rodziny Windows Live, jest rozwiązaniem, które umożliwia zarządzanie oraz współdzielenie plików użytkownika za pośrednictwem Internetu. Obecnie każdy zarejestrowany użytkownik ma do dyspozycji 5 GB miejsca, co odpowiada około 30 000 średniej wielkości dokumentów pakietu biurowego Office czy 30 000 zdjęć o rozdzielczości 1200×1200. SkyDrive, jako jedno z rozwiązań wchodzących w skład rodziny produktów Windows Live, posiada możliwość integracji z innymi produktami wchodzącymi w skład tej grupy.

„W dobie powszechnego dostępu do Internetu oraz stale wzrastającej potrzeby mobilności podstawową wartością staje się dostęp do własnych dokumentów z każdego miejsca i w każdym momencie. Dlatego tak bardzo cieszy nas fakt, że już teraz możemy udostępnić polską wersją językową rozwiązania SkyDrive. Liczba ponad 2,5 miliona aktywnych kont – dane na koniec kwietnia 2008 roku – świadczy o niezwykłej popularności serwisu i co za tym idzie dużym zapotrzebowaniu na tego rodzaju usługi” – powiedział Marcin Sowiński, Windows Client Business Group Lead w polskim oddziale Microsoft.

21 lutego Microsoft udostępnił rozwiązanie w 35 krajach, m.in. w Kanadzie, Francji, Hiszpanii, Meksyku, Brazylii, Japonii oraz Finlandii. Obecnie firma zaprezentowała rozwiązanie w kolejnych 24 krajach, w tym w Chorwacji, na Węgrzech, w Tajlandii, Wenezueli, Niemczech i w Polsce. Obecnie serwis jest dostępny w 64 wersjach językowych. Wraz z rozszerzeniem dostępności usługi dodano także kilka nowych funkcji – komentowanie plików oraz dodawanie podpisów do zdjęć. Poprawiono także interfejs do nawigacji oraz powiększono miniaturki zdjęć.

http://www.get.live.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry