Deezer: 100 mln euro na inwestycje

Access Industries, grupa inwestycyjna będąca właścicielem Warner Music Group postanowiła zainwestować 100 mln euro w rozwój Deezera, jednej z największych firm oferujących strumieniowe udostępnianie muzyki.

Deezer: 100 mln euro na inwestycje 1Access Industries przeznaczy 25 mln euro na wykupienie akcji od innych inwestorów i stanie się  jednym z największych akcjonariuszy Deezera obok firmy telekomunikacyjnej Orange. Dodajmy, że firma Orange posiada aktualnie 11-procentowy pakiet akcji Deezera i poważnie zastanawiała się nad przejęciem tej firmy.

Pozostała kwota 75 mln euro ma być przeznaczona przede wszystkim na ekspansję rynkową Deezera, ze szczególnym uwzględnieniem państw azjatyckich. Jak zapowiedzieli przedstawiciele Deezera serwisowi The Next Web część zastrzyku finansowego przeznaczona będzie również na odświeżenie interfejsu oraz na poszerzenie oferty muzycznej.

Potężny zastrzyk finansowy dla Deezera oprócz niewątpliwych korzyści może mieć też negatywne konsekwencje. Wpływ Warner Music Group, który będzie prawdopodobnie główną wytwórnią muzyczną w Deezerze, może odbić się na stosunkach z innymi współpracującymi z Deezerem podmiotami. Drugim aspektem może być całkowite wycofanie się ze współpracy firmy Orange, która aktywnie wspiera Deezera, w tym także w Polsce.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top