Digg sprzedany firmie Betworks

Serwis Digg został sprzedany firmie technologicznej Betaworks. Z początkowych doniesień wynikało, że kwota transakcji opiewa na 500 tys. dolarów, ale ostatecznie mogła być znacznie wyższa.

Digg sprzedany firmie Betworks 1Serwis Digg.com powstał 7 lat temu i od dawna miał problemy z utrzymaniem ruchu, choć nadal miesięcznie mógł pochwalić się 16 mln unikalnych użytkowników. Digg nie potrafił skutecznie konkurować z mediami społecznościowymi, które zaczęły dominować w kanale dystrybucji newsów. Według Wall Street Journal serwis Digg został sprzedany za 500 tys. dolarów firmie Betaworks. Serwis AllThingsD dotarł jednak do informacji wskazujących na wyższą kwotę transakcji.

Można powiedzieć, że powstanie witryny Digg.com w pewnym sensie zapoczątkowało nurt Web 2.0. Serwis w ciągu całego swojego funkcjonowania zebrał od inwestorów kwotę 45 mln dolarów, zaś ostatnie poważne inwestycje były podejmowane przez jego właścicieli rok temu. O ile udało mu się łatwo zdobyć inwestorów, to już trudniej było znaleźć źródła bieżących przychodów. Kevin Rose, właściciel serwisu nie chciał dotychczas sprzedać go, choć oferowano mu nawet 80 mln dolarów. Z niepotwierdzonych doniesień wynika, że serwisem Digg interesowała się nawet firma Google, która gotowa była wyłożyć za niego 200 mln dolarów.

Od pewnego czasu Digg tracił zainteresowanie użytkowników, a jego społeczność zaczęła negatywnie odnosić się do przeprowadzanych aktualizacji. To spowodowało, że konkurenci serwisu przejmowali jego użytkowników.

Po przejściu serwisu Digg w ręce firmy Betaworks, jego nowym dyrektorem zostanie szef tej firmy, John Borthwick. Witryna zostanie połączona z usługą informacyjną i mailową – News.me.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Scroll to Top