Digg zostanie sprzedany za 300 milionów dolarów?

Jedna z dużych korporacji chce kupić serwis społecznościowy Digg. Oferuje za niego 300 do 400 milionów dolarów – napisał news.com.
Jednocześnie serwis dodał, że wśród zainteresowanych transakcją nie ma takich pierwszoligowych graczy rynku IT jak Microsoft, Google czy Yahoo. Oferta na pewno nie pochodzi także od kontrolowanej przez amerykańskiego miliardera Ruperta Murdocha News Corporation (w Polsce ma udziały w Telewizji Puls).

Jeden z autorów popularnego bloga technologicznego Valleywag zasugerował, że ofertę kupna złożyła New York Times Company lub Washington Post Company (firmy te kontrolują największe tytuły prasowe na Wschodnim Wybrzeżu USA). Dotychczas to właśnie koncerny medialne, a nie technologiczne były najbardziej zainteresowane przejmowaniem serwisów web 2.0. Świeżym przykładem tego trendu jest ogłoszony kilka dni temu zakup strony Clipmarks przez Forbes.

Dziennikarka news.com rozmawiała z prezesem zarządu Digga Jayem Adelsonem. Nie chciał on komentować doniesień o ewentualnym przejęciu jego firmy. Stwierdził jedynie, że chciałby, aby spółka rozwinęła silniejszą obecność na Wschodnim Wybrzeżu. Adelson jest z pochodzenia nowojorczykiem. Można więc przypuszczać, że to właśnie wydawca „New York Timesa” stoi za ofertą kupna Digga.

źródło: news.com, valleywag.com

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top