Disney przejmuje Lucasfilm! Nowe „Gwiezdne Wojny” w 2015 roku

Walt Disney Company dokonała zakupu, który wiele osób na świecie może przyprawić o szybsze bicie serca: firma za 4,05 mld dolarów kupiła Lucasfilm, studio odpowiedzialne za takie produkcje jak „Gwiezdne Wojny” czy przygody Indiany Jonesa. Zapowiedziano przy tym, że nowe przygody rycerzy Jedi pojawią się w kinach w 2015 roku.

Nowym szefem Lucasfilm została dotychczasowa współprezeska firmy, Kathleen Kenedy.

Nadszedł czas bym przekazał „Gwiezdne Wojny” nowemu pokoleniu filmowców. Jestem pewny, że z Lucasfilm pod przewodnictwem Kathleen Kennedy i w nowym domu wewnątrz organizacji Disney’a, „Gwiezdne Wojny” będą żyły i prosperowały dla wielu przyszłych pokoleń – powiedział George Lucas, twórca Lucasfilm i ojciec gwiezdnej sagi.

Disney zapowiedział, że w 2015 r. na ekrany kin wejdzie nowa część „Gwiezdnych Wojen”. W planach są też dwie kolejne części, które pojawiać mają się co dwa lub trzy lata. Na szczegóły jest jednak jeszcze za wcześnie.

W ramach umowy Disney przejął także dział multimediów i gier oraz firmy Industrial Light & Magic i Skywalker Sound.

Wcześniej firma stała się posiadaczem spółek Pixar i Marvel. Ma więc w swoich rękach kilka naprawdę potężnych marek: Toy Story, Wall-E, Auta, Spider-Man, Iron Man czy X-Man.

PS. Czy nowe „Gwiezdne Wojny” będą utrzymane w takim stylu? (źródło)

Disney przejmuje Lucasfilm! Nowe „Gwiezdne Wojny” w 2015 roku 1

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top