Dla zdrowia i urody

Serwis www.poradnikzdrowie.pl jest nowym, internetowym produktem Wydawnictwa MURATOR, kompleksowo i wszechstronnie przedstawiającym tematykę medycyny, zdrowia i urody. Dla nowego produktu stworzono specjalną ofertę reklamową, bogatą w różnorodne narzędzia reklamowe wykorzystywane w polskim internecie oraz liczne formy niestandardowe. Serwis został uruchomiony pod koniec lipca br.
W polski internecie oddzielnie funkcjonują fachowe serwisy medyczne, vortale zdrowotne oraz informujące o tym, jak zadbać o urodę i wygląd. „To, co wyróżnia nasz portal i czyni go unikatowym na rynku, jest kompleksowe przedstawianie zagadnień medycyny, zdrowego stylu życia oraz dbania o wygląd. Stworzyliśmy pierwszy w Polsce portal medyczno-zdrowotno-urodowy, którego wyjątkowość wynika z bogactwa tematycznego, wysokiego poziomu merytorycznego przekazywanych treści oraz przystępności przekazu.” – powiedziała Katarzyna Białek, Dyrektor Strategiczny Wydawnictwa MURATOR.

Portal został podzielony na 11 podstawowych bloków: Zdrowie, Odchudzanie, Żywienie, Uroda, Seks, Ciąża i Macierzyństwo, Psychologia, Rekreacja, Niezbędnik Pacjenta, Dobre Adresy, Sprawdź się.

Każdy z nich zawiera od kilku do kilkunastu podrozdziałów. Najważniejszy jest dział Zdrowie poruszający niemal wszystkie tematy związane z medycyną. Obok artykułów o najczęściej spotykanych dolegliwościach znajdują się tu również opinie i porady specjalistów z różnych dziedzin. Dział Odchudzanie zawiera wszystkie informacje, potrzebne do zdobycia i utrzymania zgrabnej sylwetki – diety z przepisami, wskazówki dotyczące zabiegów i preparatów wspomagających odchudzanie. Dział Żywienie przybliża zasady zdrowego sposobu odżywiania, zapoznaje z dietami, których należy przestrzegać w konkretnych schorzeniach i chorobach. To także miejsce poznania przepisów kulinarnych oraz podzielenia się swoimi sekretami kuchni (Dodaj przepis). Wiele miejsca poświęcono w portalu pielęgnacji ciała, twarzy i włosów. Dział Uroda zawiera najnowsze porady, jak dbać o wygląd oraz informacje o nowościach kosmetycznych. Dział Seks powinien przyciągnąć uwagę młodszego pokolenia. Podejmuje m.in. tematy związane z edukacją seksualną, problemami dotyczącymi tej dziedziny, niepłodnością. Dział Ciąża i macierzyństwo tematycznie obejmuje wszystko, co dotyczy porodu i wychowania dziecka. W Psychologii najbardziej nośnymi podrozdziałami wydają się Sen, Pamięć i Rzuć palenie. Rekreacja to przede wszystkim Spa, propozycje aktywnego wypoczynku i spędzania urlopu, ale także możliwość zaprezentowania najnowszego sprzętu sportowego.

Aby ułatwić poruszanie się w gąszczu „zdrowotnych” przepisów, stworzono specjalny dział Niezbędnik Pacjenta, w którym zamieszczono aktualizowany na bieżąco spis wszystkich stowarzyszeń i instytucji niosących pomoc. Eksperci informują o prawach pacjenta, a jeśli zajdzie taka potrzeba – będą bronili pacjenta. W dziale Dobre Adresy (jest w trakcie tworzenia) znajdzie się ogólnodostępna baza danych o przychodniach lekarskich w całym kraju, z precyzyjną informacją, gdzie można leczyć się za darmo. Wyszukiwanie potrzebnego adresu z bazy będzie niezwykle proste. Znajdą się tu również adresy dobrych gabinetów kosmetycznych, masażu, klubów fitness. W dziale będą prezentowane walory polskich uzdrowisk i pensjonatów. Ostatni dział Sprawdź się informuje o wszelkich badaniach, możliwych do wykonania w Polsce. Zgromadzono tu również lubiane przez wszystkich testy zdrowotne i psychotesty, kalkulatory ułatwiające obliczanie np. odpowiedniej wagi ciała czy mierzenie kalorii i węglowodanów w potrawach.

Nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem jest formularz Przed wizytą u lekarza, kalendarz czy kartki ozdobne informujące o narodzinach dziecka.

Ważną cechą portalu jest grafika, która ułatwia szybką orientację w serwisie. Każdy dział ma np. inny kolor wiodący, natomiast elementy stale występujące są na wszystkich stronach serwisu utrzymane w kolorze niebieskim. „Ciekawym rozwiązaniem jest alternatywny system nawigacji – zorientowany na odbiorcę (kobieta, mężczyzna, dziecko, nastolatek, senior). Po wybraniu jednego z „profili”, użytkownik ma możliwość błyskawicznego zapoznania się z najnowszymi informacjami (pochodzącymi z różnych sekcji serwisu) przygotowanymi z myślą o danej grupie celowej. Nowatorski charakter oraz złożoność projektu wymagały dużego nakładu prac (szczególnie na etapie koncepcyjnym) oraz wysokiej dyscypliny czasowej. Dzięki spójnej wizji nowego portalu oraz sprawnej komunikacji z Wydawnictwem, udało nam się zakończyć prace w wyjątkowo krótkim czasie.” – dodaje Daniel Czapiewski, strategic planner agencji interaktywnej byss.

Wraz z uruchomieniem portalu przygotowano nową ofertę reklamową, bogatą w narzędzia dostosowane do potrzeb polskiego rynku. „Kompleksowość i nowoczesność tego serwisu przejawia się również w tym, co proponujemy reklamodawcom. Oferujemy nie tylko wszystkie formy reklamowe wykorzystywane w polskim internecie, ale także dysponujemy szeroką gamą narzędzi niestandardowych, jak np. akcje specjalne, mini site’y, patronaty nad sekcjami tematycznymi.” – dodała Katarzyna Białek.

Portal www.poradnikzdrowie.pl jest przede wszystkim adresowany do kobiet w wieku 20-40 lat, z wykształceniem średnim lub wyższym, mieszkających w miastach powyżej 100 tysięcy mieszkańców, mających stałe źródło utrzymania.

Jego uruchomienie wesprze planowana we wrześniu br. kampania promocyjna, obejmująca serwisy i wyszukiwarki internetowe oraz prasę kobiecą. Portal zaprojektowała agencja interaktywna byss.pl.

www.poradnikzdrowie.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry