Dofinansowania dla Mobilnego Podpisu Elektronicznego

Opublikowano: 6 stycznia 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Zarząd spółki MobiTrust należącej do grupy One-2-One podpisał umowę z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego na dofinansowanie projektu „Bezpieczny Mobilny Podpis Elektroniczny”. Ministerstwo przekaże do końca 2008 roku w sumie 1 188 504 zł.
Nakłady na realizację projektu spółki sięgną do 2008 roku 2 770 855 zł. Kwota dofinansowania z Ministerstwa przeznaczona zostanie na badania przemysłowe
i przedkonkurencyjne.

Projekt zakłada także prace wdrożeniowo-inwestycyjne w całości finansowane przez spółkę MobiTrust.

Pozyskanie dofinansowania na projekt „Bezpieczny Mobilny Podpis Elektroniczny” pozwoli naszej spółce MobiTrust na realizację ambitnych planów badawczych i rozwojowych. Mobilny Podpis Elektroniczny to rozwiązanie perspektywiczne mające zastosowanie między innymi w bankowości, telekomunikacji, ale też administracji publicznej. – powiedział Mariusz Malec prezes One-2-One S.A.

System Mobilnego Podpisu Elektronicznego (MPE) umożliwia złożenie podpisu elektronicznego za pomocą telefonu komórkowego. Głównym komponentem systemu jest karta SIM, która realizuje funkcje kryptograficzne i bezpiecznie przechowuje klucz prywatny użytkownika.

Hanna LaskowskaDofinansowania dla Mobilnego Podpisu Elektronicznego

Podziel się!

O autorze

hania