Domenowi naciągacze

Opublikowano: 31 marca 2009. Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , , , , , ,

Firmy mają poważne nazwy: Biuro Kontroli Domen Internetowych, Polska Centrala Ochrony Domen, Centrum Rejestracji Domen “Lerkins Group”. Gazeta Wyborcza postanowiła pójść śladem ich działalności.

Przedstawiciele wyżej wymienionych firm dzwonią do potencjalnego klienta, sugerując mu na wstępie rozmowy, że domenami zawierającymi ich nazwę firmy interesują się osoby trzecie. Następnie przedstawiana jest oferta wykupienia/zastrzeżenia tych domen za 500-600 złotych. Cała procedura ma się oczywiście odbyć jak najszybciej, najlepiej w ciągu jednego dnia.

Jak wyjaśnia Gazecie Wyborczej Artur Piechocki, prawnik NASK, jest to nieuczciwe działanie, ale z pewnością nie narusza polskiego prawa. Wg Piechockiego ciężko jest udowodnić, że ktoś rzeczywiście jest lub nie jest zainteresowany wykupieniem domeny.

Na tym też bazują dzwoniące w imieniu swoich klientów firmy. Twierdzą one, że wykluczają poprzez swoją działalność ewentualne spory prawne związane z nazwą domeny.

http://wyborcza.pl/1,82244,6440558,Kup_pan_domene__Byle_szybko.html

Sylwester KozakDomenowi naciągacze

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.