Domeny .EU w home.pl

home.pl, dostawca usług internetowych, uzyskał od EURid status autoryzowanego rejestratora domen z końcówką .EU.

home.pl i The European Registry of Internet Domain Names (EURid), organizacja zarządzająca europejską domeną .EU, zawarły umowę o współpracy na mocy której polska firma stała się autoryzowanym rejestratorem adresów internetowych z końcówką. EU. Rozpoczęcie rejestracji domen dla organizacji publicznych oraz właścicieli znaków towarowych przez home.pl nastąpi już w 4 kwartał bieżącego roku a dla rynku masowego (klienci indywidualni oraz wszystkie firmy) w pierwszym półroczu 2006 r. We wcześniejszym okresie home.pl planuje udostępnić usługę prerejestracji (rezerwacji domen) z końcówką .EU.

– Spodziewamy się dużego zainteresowania domeną .EU ze strony polskich przedsiębiorstw, szczególnie tych, którzy działają lub planują działać na rynkach Unii Europejskiej. Cena rejestracji i rocznego utrzymania tego typu domen nie przekroczy kilkudziesięciu złotych. Prawdopodobnie będzie więc tańsza od nazw rejestrowanych w domenie krajowej .PL – mówi Piotr Kapcio, dyrektor marketingu home.pl

EURid to organizacja non-profit założona w Belgii, która została wybrana przez Komisję Europejską do zarządzania domeną .EU. EURid stworzona została przez organizacje prowadzące krajowe rejestry domen w Belgii (.be), Włoch (.it) i Szwecji (.se). 12 października 2004 r. organizacja podpisała kontrakt z Komisją Europejską.

http://www.home.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry