Domeny .travel w Polsce

Od kilku tygodni można bezpośrednio w Polsce rejestrować domenę internetową .travel, adresowaną wyłącznie do firm i instytucji z branży turystycznej.
Domeny te oferuje krakowski serwis Domeny.pl, specjalizujący się w rejestracji domen zagranicznych i branżowych jak .aero oraz .jobs. – .travel powstała jako ekskluzywna domena dla ważnych instytucji z branży turystycznej. Aby ją zarejestrować trzeba udowodnić, że w branży tej faktycznie się działa – mówi Marcin Majerek, rzecznik prasowy Domeny.pl.

Domena .travel powstała w 2005 roku. Pierwsza faza jej rejestracji obarczona była licznymi wymaganiami, których nie wszystkie firmy mogły spełnić. Od niedawna dostęp do tej domeny ma większość instytucji z szeroko pojętej branży turystycznej. – W Polsce niewiele ponad dwadzieścia firm ma tę domenę, a na całym świecie około 26 tysięcy. Są to podmioty, które faktycznie odgrywają rolę w tej branży – tłumaczy Marcin Majerek. Domeny .travel zarejestrowały już m.in. biura: Travelplanet.pl, Olimp Travel, Eurocamp, Itaka oraz miasta Kraków i Warszawa.

Domenę .travel mogą rejestrować firmy prowadzące działalność m.in. jako: parki rozrywki, hotele, firmy przewozowe, internetowe rezerwacje wycieczek, tour-operatorzy, media podróżnicze.

www.domeny.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry