Dostęp do Internetu w Polsce

Webhosting.pl, portal technologii internetowych opublikował raport dotyczący rynku dostępu do Internetu w Polsce. W przeglądzie porównano usługi DSL, telewizji kablowych, pakietowej transmisji danych, WiMAX-a oraz dostępu satelitarnego.
Redakcja portalu Webhosting.pl sprawdziła ofertę niemal wszystkich metod łączenia się z Internetem dostępnych w naszym kraju. W przeglądzie wzięły udział usługi dostępu szerokopasmowego (TP, Dialog, Netia, Tele2, GTS Energis), telewizji kablowych (UPC, Multimedia, Vectra, Aster), dostępu mobilnego (Era, Idea, Orange), WiMAX (NASK, Netia, SferaNET) czy też oferty Internetu przez satelitę (SkyConnect).

Raport pokazuje, że rynek dostępu do Internetu w Polsce przeżywa okres rozwoju, a oferty stają się coraz bardziej dopasowane do potrzeb konkretnych użytkowników. Cenowa walka o klienta przeobraziła się dziś w konkurowanie na wartości dodane. Główni gracze koncentrują się na zaoferowaniu klientom dodatkowego oprogramowania lub funkcjonalnych usług. Zwiększa się także zasięg terytorialny ofert pakietowej transmisji danych, a w rejonach o słabiej rozwiniętej infrastrukturze teleinformatycznej pojawią się nowoczesne usługi, takie jak WiMAX czy dostęp satelitarny. Do gry o klienta wkraczają również z coraz lepszą ofertą telewizje kablowe, głównie dzięki możliwości łączenia kilku usług w pakiety Triple Play. Dzięki temu możliwe jest sprzedanie aż trzech usług naraz, co pozwala na obniżenie ceny każdej z nich.

Redakcja portalu Webhosting.pl przyznała przy tym dwa wyróżnienia „Wybór Redakcji Webhosting.pl”. Pierwsze wędruje do GTS Energis za bardzo dobrą ofertę cenową i atrakcyjne warunki umów na czas nieokreślony. Drugie wyróżnienie zostało zaś przyznane Netii za wysoką jakość usług, bogatą ofertę dla abonentów TP SA oraz nieszablonowe promocje.

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry