Dotacje PHARE dla MacroSoftu

Opublikowano: 21 czerwca 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

PARP przyznała akredytacje w ogólnopolskim Programie „Dostęp do innowacyjnych usług doradczych”. Wnioski wszystkich aplikujących spółek z Grupy MacroSoftu zostały pozytywnie rozpatrzone. W ramach Programu Grupa zamierza świadczyć usługi związane z podniesieniem produktywności i jakości w przedsiębiorstwach z sektora MŚP. Firmy korzystające z dotacji w Programie mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości do 15 tys. EURO, do 50 proc. kosztów kwalifikowanych.

PARP zatwierdził wnioski wszystkich spółek Grupy MacroSoftu. Akredytacje w Programie „Dostęp do innowacyjnych usług doradczych” realizowanym w ramach PHARE 2002 Sektorowego Programu Małe i Średnie Przedsiębiorstwa i Innowacyjność otrzymały: MacroSoft S.A., MacroSoft Wielkopolska, MacroSoft Częstochowa, MacroSoft Gdańsk, MacroSoft Bydgoszcz, MacroSoft Kraków, MacroSoft Katowice oraz MacroSoft Zamość.

Grupa podjęła decyzję o uczestnictwie w Programie z uwagi na zgodność celów z jej działalnością. Spółki spod marki MacroSoft specjalizują się w dostarczaniu rozwiązań informatycznych do zarządzania przedsiębiorstwem. W ramach programu planują skupić się przede wszystkim na usługach dotyczących opracowywania i wdrażania programów do zarządzania relacjami z klientem, zarządzania dokumentacją systemów jakości i oceny procesów, jakości produktu i dostosowaniem oprogramowania.

Z uwagi na bliską współpracę MacroSoftu z UNIZETO, w zainteresowaniu Grupy pozostaje również obszar usług wspierających systemów przygotowanie i wdrożenie spójnych polityk bezpieczeństwa informacji i systemów informatycznych. UNIZETO partner Grupy jest największym Domem Oprogramowania PKI w Polsce specjalizującym się w rozwiązaniach zapewniających bezpieczeństwo systemów i komunikacji elektronicznej przy wykorzystaniu Infrastruktury Klucza Publicznego – podpisu elektronicznego.

W 2003 roku spółki Grupy MacroSoft pomogły 140 przedsiębiorstwom w pozyskaniu środków unijnych na kwotę przeszło 850 tys. EURO.

http://www.macrosoft.pl

Sylwester KozakDotacje PHARE dla MacroSoftu

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.