Druga część kultowej gry powstanie za pieniądze graczy

Brian Fargo zebrał ponad 903 tys. dolarów w zaledwie dwa dni. Pieniądze posłużą do stworzenia „Wasteland 2”, kontynuacji kultowej gry komputerowej z 1988 roku. 

Druga część kultowej gry powstanie za pieniądze graczy 1Brian Fargo jest weteranem branży gier komputerowych, założycielem studia Interplay oraz inXile, współtwórcą takich tytułów jak „Descent”, „Baldur’s Gate” czy „Fallout”. Do finansowej współpracy nad swoją nową grą – „Wasteland 2” – postanowił zaciągnąć samych graczy. W serwisie Kickstarter uruchomił akcję zbierania funduszy.

Do projektu przyłączyło się prawie 16 tys. osób. W zaledwie dwa dni od rozpoczęcia zbiórki przekazano 903 tys. dolarów, czyli dokładnie tyle, ile założył Brian Fargo. Do zakończenia akcji pozostało jeszcze 33 dni – jest więc bardzo prawdopodobne, że zebraną kwotę uda się kilkukrotnie powiększyć.

„Wasteland 2” to druga tak znacząca gra komputerowa sfinansowana dzięki użytkownikom Kickstartera. Wcześniej podobna sztuka udała się studiu Double Fine Productions, które na nową grę zebrało aż 3,3 mln dolarów.

Akcja na Kickstarterze to jednak przede wszystkim wielki sukces idei crowdfundingu. Coraz częściej ludzie z ciekawymi pomysłami decydują się na tę formę zbierania funduszy, omijając duże instytucje finansowe czy akademickie. Pozostaje nam czekać na polską grę komputerową sfinansowaną w ten sposób.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry