Druga edycja Google Science Fair

W ubiegłym roku odbyła się pierwsza edycja ogólnoświatowych targów nauki Google Science Fair, oczywiście pod patronatem Google. Czy tym razem będą one cieszyły się podobnym zainteresowaniem?

Druga edycja Google Science Fair 1 W 2011 roku do globalnych targów Google Science Fair zgłosiło się ponad 7500 uczestników, pochodzących z ponad 90 różnych krajów. Targi nauki Google Science Fair zostały zorganizowane we współpracy z CERN, LEGO Group, National Geographic oraz Scientific American. Do udziału w tej niecodziennej imprezie zostali zaproszeni uczniowie z całego świata, w przedziale wiekowym od 13 do 18 lat. Liczba zgłoszeń do targów i konkursu przerosła oczekiwania organizatorów. Mają oni nadzieję, że tegoroczna, druga edycja Google Science Fair powtórzy ubiegłoroczny sukces.

Zachętą do uczestnictwa ma stać się zorganizowany w ich ramach konkurs z nagrodami. Zadaniem postawionym przed uczestnikami Google Science Fair jest zbudowanie i złożenie projektu zdjęciowego lub video, za pomocą Google Sites, indywidualnie lub w maksymalnie trzyosobowych zespołach. Innowacją w konkursie jest to, że Google zamierza przyjmować zgłoszenia do Google Science Fair w aż 13 różnych językach, podczas gdy w ubiegłym roku musiały być one wyłącznie w języku angielskim.

Do wygrania w konkursie Google Science Fair jest wycieczka na Wyspy Galapagos wraz z National Geographic Explorer, stypendia oraz możliwości pracy naukowej podczas 5-dniowej wycieczki do CERN w Szwajcarii. W tym roku Google zaplanowało wręczenie również nowej nagrody Science in Action, sponsorowanej przez Scientific American. Nagroda zostanie przyznana za projekt naukowy, likwidujący w praktyce bariery w środowisku społecznym, w życiu określonej grupy lub całej społeczności. Przykładowy projekt, który miałby szansę na uzyskanie nagrody obejmuje wyeliminowanie przerw w dostawie prądu do wiejskich obszarów Indii.

http://www.youtube.com/watch?v=sElBwQkK4mE&feature=player_embedded

Google w ramach konkursu wybierze 90 regionalnych półfinalistów, 30-stu z obu Ameryk, Europy, Bliskiego Wschodu, Azji i Pacyfiku. Jedynie 15 finalistów uzyska zaproszenie do centrali Google w połowie lipca, gdzie nastąpi oficjalne zaprezentowanie projektów do wglądu dla sędziów. Zwycięzca Google Science Fair otrzyma aż 50 000 dolarów w gotówce oraz roczne wsparcie i doradztwo w zakresie realizacji celów jego projektu. Poleci także do Mountain View w lipcu na uroczystość wręczenia nagród pozostałym finalistom.

W gronie sędziów tegorocznego Google Science Fair znaleźli się:
• Vint Cerf (wiceprezes i Chief Internet Evangelist Google),
• Steven Cowley (dyrektor Culham Fusion Science Centre),
• Mariette di Christina (Editor-in-chief, Scientific American),
• Silvia Earle (Oceanograf, podróżnik, autor i wykładowca),
• David Gross (fizyk i teoretyk zajmujący się teorią strun),
• Maggie Johnson (dyrektor wydziału Edukacji i Komunikacji Uniwersytetu Google),
• Albert Lin (National Geographic Emerging Explorer i National Geographic 2010 Adventurer of the Year),
• Steve Myers (Dyrektor w CERN),
• Paal Smith-Meyer (szef New Business Group, LEGO),
• Ada Yonath (Weizmann Institute of Science (WIS) Kimmel profesor),
• Shree Bose (Google Science Fair 2011 Grand Prize Winner).

Sędziowie będą oceniali projekty według ich oryginalności, prezentowanego przez autorów entuzjazmu dla nauki i techniki, a także pod kątem gromadzenia danych, wyciągania wniosków i stawiania hipotez.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top