Dyski twarde z filmowymi hitami

Jeden z największych producentów komputerowych dysków twardych, firma Seagate, podpisała porozumienie z Paramount Digital Entertainment, oddziałem wytwórni Paramount Pictures na mocy którego na specjalnie oznaczonych dyskach preinstalowana będzie kolekcja hollywoodzkich hitów. Amerykańscy klienci będą mogli odblokować filmy i odtwarzać je na wielu urządzeniach.

Każda osoba, która zakupi specjalnie oznaczony przenośny dysk Seagate FreeAgent Go będzie mogła za darmo cieszyć się najnowszą filmową odsłoną serii Star Trek. Na urządzeniu znajdować się będzie również 20 innych pozycji (m.in. GI Joe, Shooter, Nacho Libre, czy Beowulf) – by je zobaczyć trzeba będzie odblokować taką możliwość; kosztować będą od 9,99 do 14,99 dolarów za film.

Dyski twarde z filmowymi hitami 1Studia takie jak Paramount szukają nowych rozwiązań w biznesowo trudnych dla nich czasach. Sojusz z Seagate jest próbą dotarcia do konsumentów, którzy przyzwyczaili się do oglądania filmów online dzięki takim rozwiązaniom jak Netfix, czy Hulu lub którzy pobierają je z sieci P2P. Mimo, że ludzie wciąż kupują nośniki DVD i Blue-Ray, coraz częściej wygoda oglądania i szybkość dostępu do treści przeważają w decyzjach zakupowych.

To, co otrzymujesz to natychmiastowa gratyfikacja. Każdy film zajmuje dwa lub trzy gigabajty, pobranie ich z sieci zabrałoby dużo czasu – zauważa Greg Falgiano z Seagate.

Filmy na dysku FreeAgent Go (o całkowitej pojemności 500 GB) mogą być łatwo odblokowane dzięki specjalnym kodom, otrzymywanym po dokonaniu odpowiedniej opłaty. Co ciekawe, można je odtwarzać na wielu różnych urządzeniach: komputerach stacjonarnych, laptopach, czy na telewizorach. Łącznie to ponad 38 godzin rozrywki.

Paramount daje również możliwość pobrania większej ilości filmów ze swojej strony internetowej. By je oglądać nie trzeba ich pobierać w całości – odtwarzanie jest możliwe przed ukończeniem pobierania.

Czy to dobry sposób na dystrybucję filmowych treści? Będziemy mogli ocenić to za jakiś czas.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry