e-portfel po polsku

Portal Onet.pl rozpoczął współpracę z Moneybookers, dostawcą usług płatności on-line. W ramach tzw. elektronicznego portfela można dokonać płatności krajowych jak i zagranicznych. Moneybookers jest też dostępny dla wszystkich płatnych usług Onetu.
Dzięki umowie podpisanej pomiędzy Moneybookers (www.moneybookers.com) a Onet.pl, polscy internauci mogą korzystać z usług finansowych, oferowanych w ramach tzw. elektronicznego portfela. Za pomocą serwisu Moneybookers firmy i osoby prywatne mogą przesłać pieniądze – w czasie rzeczywistym – zarówno w Polsce jak i za granicę, lub też zrobić zakupy w sklepach internetowych na całym świecie. Wszystkie płatności on-line oraz przelewy międzynarodowe są przeprowadzane przy wykorzystaniu e-maila („numerem” konta jest e-mail), bez konieczności ujawniania swoich danych z karty kredytowej.

e-portfel po polsku 1

Jak to działa? W celu skorzystania z usługi, należy się zarejestrować. Rejestracja jest darmowa i bardzo prosta. Następnie trzeba zasilić e-portfel pieniędzmi z konta bankowego lub karty (przelew bankowy – bez opłaty, karta kredytowa – opłata 1,90%). I gotowe. Teraz mając już własny elektroniczny portfel można bez trudu dokonywać i przyjmować płatności. Obsługa konta raczej nie powinna nikomu sprawić problemów, a w razie niejasności należy pamiętać, że serwis Moneybookers ma rozbudowany i bardzo czytelny dział pomocy.

W jaki sposób przesłać pieniądze? Wszystko co jest potrzebne to adres e-mailowy odbiorcy. Znając go można dokonać błyskawicznego przelewu. A odbiorca w tym czasie otrzyma wiadomość potwierdzającą, że pieniądze już są na jego koncie. Jednak jeśli odbiorca nie jest członkiem Moneybookers, aby móc odebrać pieniądze będzie musiał najpierw zarejestrować się na www.moneybookers.com.

Koszt przesłania pieniędzy to 1% kwoty przelewu, ale nie więcej niż 0,50 euro. Na stronie znajduje się zresztą prosty w obsłudze kalkulator dzięki, któremu szybko można obliczyć ile będzie nas kosztowało przelanie konkretnej sumy.

e-portfel po polsku 2

Jeśli chcemy, aby to nam przesłano przelew na Moneybookers, wystarczy podać płacącemu nasz adres e-mail – przesłane pieniądze zostaną natychmiast uwzględnione na saldzie naszego konta.

Odbiorca przelewu może pozostawić pieniądze na koncie w serwisie Moneybookers albo przesłać je na swoje konto bankowe lub też  kartę kredytową. Przelew z konta Moneybookers na własny rachunek bankowy to koszt 1,8 euro (niezależnie od kwoty). Warto więc poczekać, aż zbierze się większa kwota do wypłaty.
 
Zalety rozwiązania Moneybookers to m.in.: bezpieczeństwo transakcji (odbiorca, bez względu czy jest to sklep, czy osoba prywatna widzi tylko e-mail nadawcy, dzięki czemu nie ma konieczności podawania poufnych informacji z karty kredytowej), niskie opłaty, szybkość działania, a także wygoda (wystarczy wysłać płatność na konto e-mail odbiorcy, co eliminuje trudności związane z wypełnianiem formularzy przekazów bankowych oraz niewygodę wysyłania i deponowania czeków).

To co wg. Onet.pl wyróżnia usługę od dotychczasowego konkurenta on-line na rynku polskim – systemu Paypal – to fakt, że Moneybookers oferuje od razu pełną funkcjonalność. Dzięki temu polscy użytkownicy mają możliwość realizacji płatności on-line nie tylko do sklepów, ale także pomiędzy sobą. Dodatkowo, aby zasilić swój elektroniczny portfel nie trzeba ograniczać się jedynie do karty kredytowej. W przypadku Moneybookers, do dyspozycji jest praktycznie pełna gama lokalnych metod zasileń: przelew bankowy, karta kredytowa, czek, a w bliskiej przyszłości także natychmiastowe transfery, np. mTransfer.

e-portfel po polsku 3

Moneybookers to jeden ze światowych liderów usług płatności on-line, działający na 35 rynkach od 2001 roku, z którego usług korzysta ponad 2,3 mln klientów na całym świecie. Dotychczas elektroniczny portfel Moneybookers, został wdrożony w ponad 2200 sklepów na całym świecie. Dodatkową zaletą dla sklepów jest, dostępna bez dodatkowych opłat, usługa no-charge back (gwarancja zapłaty), a także natychmiastowy dostęp do przelanych środków. Popularność tej usługi na rynkach zagranicznych, może być zapowiedzią dużego zainteresowania także wśród polskich e-sklepów.

Firmowa strona Moneybookers jest dostępna w polskiej wersji językowej już od zeszłego roku, tak więc osoby, które wcześniej zarejestrowały tam swoje konto nie muszą się ponownie rejestrować.

www.moneybookers.onet.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry