DEDICATED CLOUD w służbie sklepów internetowych

IAI-Shop.com wprowadził nowy abonament  o nazwie DEDICATED CLOUD (dedykowana chmura). Połączenie wydajnej architektury IAI-Shop.com i bardzo wydajnych serwerów z potężnymi łączami internetowymi ma gwarantować możliwości na nieograniczony i tani wzrost.

W kwietniu 2010r. IAI wprowadził tzw. Abonament CLOUD, czyli abonament który dostosowuje wysokość opłat do wielkości sklepu, bez potrzeby kontraktowania poziomu ruchu i płacenia prowizji od obrotów. Abonament CLOUD jest rozwiązaniem dla mniejszych sklepów internetowych. Jednak gdy sklep osiągnie już większą skalę działania niż ta dla jakiej przewidziany był abonament CLOUD, zamiast potrzeby wynajmowania całego serwera, IAI umożliwia umieszczenie systemu IAI-Shop.com na 1/8, 1/4, 1/2 lub 1/1 super-szybkiego serwera opartego o dwa, czterordzeniowe procesory Intel Xeon.

W zamian za zarezerwowanie stałej części chmury IAI nie nalicza opłat za ruch, ilość towarów, ilość wywołań programu w chmurze i nie ograniczamy innych parametrów, tak jak ma to miejsce w abonamencie CLOUD. Właśnie tak działa nowy abonament IAI-Shop.com o nazwie DEDICATED CLOUD (dedykowana chmura). Połączenie super-wydajnej architektury IAI-Shop.com i bardzo wydajnych serwerów z potężnymi łączami internetowymi, daje ogromne możliwości na nieograniczony i tani wzrost.

IAI zadbało również o możliwość zmiany wielkości potrzebnych zasobów. Można bez przestoju zmienić np. plan abonamentowy DEDICATED CLOUD 1 na DEDICATED CLOUD 8 i dysponować potężną mocą obliczeniową potrzebną do obsługi setek tysięcy klientów. Po sezonie sklep może ponownie zredukować potrzebną moc obliczeniową, redukując jednocześnie wielkość opłaty. A wszystko to bez potrzeby przenoszenia danych na wolniejszy serwer, jego wynajmowania, zmiany adresu IP i wszystkich z tym związanych niedogodności.

Wirtualizacja w IAI oznacza również większe bezpieczeństwo. W razie awarii sprzętowej serwera, wszystkie wirtualne maszyny ze sklepami internetowymi przenoszone są szybko i bezpieczenie na inny rzeczywisty serwer dedykowany.

Do tej pory, sklepy internetowe zwykle wybrały pomiędzy hostingiem (tanim ale o ograniczonych możliwościach) a serwerem dedykowanym (drogim w wynajęciu i administracji). Zaletą wirtualizacji jest możliwość wykorzystania tylko części zasobów serwera. Dzięki temu, jeden sprzęt pracuje w służbie kilku systemów, które pracują niezależnie, nie wpływając na siebie wzajemnie. Administrator systemu może w dowolnym momencie płynnie zmienić parametry wirtualnego serwera, przydzielając więcej mocy obliczeniowej lub pamięci.

Ceny:
DEDICATED CLOUD 1 – 1 rdzeń Intel Xeon, 2GB RAM, 80GB HDD, łącze 1Gbps – 449zł/mc
DEDICATED CLOUD 2 – 2 rdzenie Intel Xeon, 4GB RAM, 80GB HDD, łącze 1Gbps – 649zł/mc
DEDICATED CLOUD 4 – 4 rdzenie Intel Xeon, 8GB RAM, 80GB HDD, łącze 1Gbps – 1199zł/mc
DEDICATED CLOUD 8 – 8 rdzeni Intel Xeon, 16GB RAM, 80GB HDD, łącze 1Gbps – 1999zł/mc

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top