eKlient – badanie polskich klientów sklepów internetowych

Zakupy poprzez Internet to przede wszystkim wygoda dla kupujących – wynika z badania “Polski eKlient” przeprowadzonego przez firmę badawczą I-Metria. Jednak w przyszłości kluczowym czynnikiem, który zadecyduje o sukcesie lub porażce wirtualnych sprzedawców będzie cena oferowanych przez nich produktów.

Firma badawcza I-Metria przeprowadziła badanie użytkowników Internetu, którzy dokonują zakupów online oraz tych, którzy nie kupują w wirtualnych sklepach. Zbadanie obu grup umożliwiło – poza uzyskaniem informacji na temat najczęściej wybieranego asortymentu, częstotliwości zakupów i środków finansowych przeznaczanych na nie – również analizę barier stojących przed polskim rynkiem elektronicznego handlu. Wyniki badania opracowano w formie raportu “Polski eKlient”.

eKlient to badanie elektronicznego handlu w Polsce z perspektywy kupujących i niekupujących. Jest to już trzeci aspekt eHandlu, który zbadała I-Metria. I-Metria prowadzi cykliczne badania sklepów internetowych (eHandel w Polsce) oraz w maju zbadała funkcjonalność polskich witryn internetowych, w tym e-sklepów.

Na pierwsze miejsce wysuwa się wygoda zakupu (dla 71% badanych). Następnie szersza oferta asortymentowa – dla 48% oraz atrakcyjna cena -dla 45% badanych. Innymi wymienianymi powodami zakupu online są m.in. szybkość dokonania zakupu (43% badanych) oraz łatwość ich realizacji – dla 30% badanych.

Najczęściej wymienianym przez respondentów powodem, dla którego nie kupują w Internecie jest brak możliwości dokładnego obejrzenia towaru przed zakupem (dla 30% badanych). Od zakupów w sieci internautów powstrzymuje także usatysfakcjonowanie tradycyjnymi zakupami (25%) oraz brak korzyści wynikających z robienia zakupów w Internecie (18%).

http://www.imetria.com

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry