Ekologiczne opakowania kartonowe do żywności. Gdzie zamówić?

Coraz więcej osób przykłada wagę do zdrowego odżywiania się i odpowiedniego przechowywania żywności. Dla osób świadomie robiących zakupy spożywcze ważne są również opakowania, w których znajduje się żywność. Producenci i sprzedawcy produktów spożywczych muszą używać odpowiednich materiałów opakowaniowych, które pozwolą zachować właściwości odżywcze i świeżość produktów. Gdzie zamówić tego typu opakowania? Jak prawidłowo transportować żywność?

Ekologiczne opakowania kartonowe do żywności. Gdzie zamówić? 1

Odpowiednie materiały opakowaniowe do żywności to podstawa

Wyprodukowana żywność jest transportowana do punktów zbytu w odpowiednich materiałach opakowaniowych. Producenci najczęściej sięgają po opakowania kartonowe. Prawidłowo zapakowane produkty spożywcze nie tracą wartości odżywczych i estetycznych, a dodatkowo zachowują swoją świeżość. Opakowania przemysłowe stosowane w przemyśle spożywczym muszą posiadać specjalne certyfikaty, które są gwarantem wypełniania ustanowionych norm. To dowód na to, że do żywności zapakowanej w taki, a nie inny sposób, nie przedostaną się żadne toksyny czy zanieczyszczenia.

Najważniejszym z zaświadczeń, gwarantujących jakość opakowania, jest certyfikat ISO 22000, którego posiadanie poświadcza zgodność z wymaganiami, dotyczącymi systemów zarządzania bezpieczeństwem żywności. Normy te odnoszą się do producentów żywności i obejmują wszystkie procesy zachodzące w czasie produkcji. Bezpieczeństwo przechowywania i transportowania żywności reguluje również rozporządzenie Parlamentu Europejskiego WE 853/2004 z dnia 29 kwietnia 2004 roku. Do przestrzegania określonym w nich zasad zobowiązane są wszystkie podmioty działające na terytorium Unii Europejskiej.

Transport żywności – Opakowania Tychy

W transporcie żywności istotny jest przede wszystkim czas. Produkty spożywcze ze względu na swój krótki termin przydatności powinny być przewożone możliwie jak najszybciej. Ważne jest również zapewnienie i utrzymanie odpowiedniej temperatury w trakcie transportu. Opakowanie produktu i na tym etapie gra istotną rolę. Często mimo zastosowanych zabezpieczeń może dojść do przesunięcia towarów na pace pojazdu. Prawidłowo dobrane opakowania zabezpieczą żywność przed uszkodzeniami mechanicznymi, a tym samym przed przedostaniem się zanieczyszczeń i utratą walorów estetycznych.

Dobór opakowania do rodzaju transportu może być kluczowy. Specjalistyczne opakowania do transportu morskiego umożliwiają zabezpieczenie i przechowywanie żywności przez długi okres czasu, ograniczając ryzyko jej zepsucia, czy uszkodzenia. Tacki termoformowalne utrzymają produkt w odpowiednim położeniu, a kartony fasonowe idealnie sprawdzają się podczas dostarczania… pizzy.

Ekologiczne opakowania – Opakowania kartonowe Bielsko

Producenci żywności zobowiązani poprzez konkretne przepisy prawa muszą stosować opakowania wysokiej jakości. Gdzie je kupić? Najlepiej bezpośrednio u producenta opakowań, który gwarantuje wysokogatunkowe produkty, dostosowuje zamówienie do potrzeb Klienta oraz oferuje szeroką gamę towarów w konkurencyjnej cenie.

Polecaną firmą jest ATK-Opakowania, producent opakowań kartonowych, posiadający w swojej ofercie zarówno opakowania do transportu lądowego, jak i morskiego. Są to przede wszystkim kartony z katalogu FEFCO, kartony fasonowe, tacki termoformowalne, czy worki oraz płachty PE, LDPE i HDPE. Przedsiębiorstwo produkuje opakowania przemysłowe do żywności, które są ekologiczne i spełniają wszystkie wyśrubowane normy w zakresie bezpieczeństwa produktów spożywczych. Firma ma swoją siedzibę na terenie Śląska, ale prowadzi sprzedaż wysyłkową, możesz zatem zamawiać z dowolnego punktu w Polsce.

Potrzebujesz opakowań przemysłowych wysokiej jakości? Zamów w ATK-opakowania!

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top