Emito.net – włącz się

Ruszył portal Emito.net – polska internetowa platforma informacyjno-integracyjna obejmująca swym zasięgiem całe Zjednoczone Królestwo. Nowy serwis skierowany jest do ludzi otwartych, chcących podróżować, uczyć się, rozwijać zawodowo i nawiązywać kontakty.
Nowa witryna internetowa jest połączeniem portalu informacyjnego z serwisem społecznościowym Web 2.0. Pomysłodawcom zależało na zbudowaniu dynamicznego serwisu, który z jednej strony dostarczałby ciekawych i ważnych wiadomości, a z drugiej był platformą integracji i wymiany informacji między użytkownikami.

„Serwis informacyjny tworzony jest przez zespół dziennikarzy Emito.net we współpracy z zaprzyjaźnionymi mediami, natomiast cześć społecznościowa kreowana jest przez internautów. Dzięki temu portal jest źródłem aktualnych i przydatnych informacji. Gwarantuje także internautom możliwość ekspresji oraz aktywnej interakcji z innymi użytkownikami serwisu” – wyjaśnia Karol Chojnowski, Project Manager Emito.net.

Emito.net oferuje kilkanaście serwisów tematycznych, w których oprócz bieżących wiadomości z Anglii, Szkocji, Walii, Irlandii Północnej, Polski i świata, czytelnik znajdzie informacje i porady dotyczące: edukacji, kultury, mieszkania, motoryzacji, pracy, rozrywki, zagadnień rodzinnych oraz zdrowia.

„Zakres tematyczny serwisów proponowanych w Emito.net stworzony został na podstawie przeprowadzonych badań marketingowych. Potrzeby i zainteresowania Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii zmieniają się. Oprócz wskazówek dla nowoprzybyłych, Emito.net kieruje informacje do tych, którzy pierwsze kroki na Wyspach mają już za sobą. Nawiązaliśmy współprace z wieloma polskimi i brytyjskimi instytucjami rządowymi, organizacjami non-profit a także firmami i mediami, dzięki czemu zawartość portalu jest aktualna i szczegółowa. Planujemy stale udoskonalać i poszerzać zawartość serwisu oraz dbać o dokładność i różnorodność prezentowanych treści” – powiedział Albert Fret, Development Manager Emito.net.

Autorzy serwisu dużą uwagę poświęcili społeczności internetowej tworzącej się wokół Emito.net. Użytkownicy mają możliwość tworzenia rozbudowanych profili, łączenia się w grupy (pod względem zainteresowań), integracji w ramach poszczególnych miast (pod względem terytorialnym), a także tworzenia listy znajomych. Ważnym elementem portalu jest sekcja ogłoszeń, które mogą być swobodnie dodawane przez użytkowników. „Dołożymy wszelkich starań, aby udoskonalać Emito.net. W najbliższym czasie planujemy uruchomić wewnętrzną komunikację mailową pomiędzy użytkownikami, blogi, możliwość tworzenia rozbudowanych galerii i wiele innych funkcji, które ułatwią użytkownikom nawigację w serwisie” – zapewnia Karol Chojnowski.

Twórcy portalu odeszli od traktowania użytkowników w kategorii emigrantów. Serwis kierowany jest do ludzi mieszkających w Polsce i w Wielkiej Brytanii, do osób odważnych, ciekawych świata i przedsiębiorczych. „Chcemy traktować użytkowników Emito.net jako ludzi wolnych, mobilnych i korzystających z możliwości jakie daje zjednoczona Europa” – wyjaśnia Albert Fret.

Wypełniając misję integrowania Polaków ze środowiskiem brytyjskim, portal dostosowany zostanie do anglojęzycznej grupy użytkowników. Umożliwi to aktywne uczestnictwo w życiu społeczności internautom nieposługującym się językiem polskim.

www.emito.net

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry