epio.pl – ekspresowe pytania i odpowiedzi

Startujący właśnie serwis epio.pl to system wymiany wiedzy, który ma na celu łączenie użytkowników poszukujących konkretnej wiedzy z ekspertami, którzy tą wiedzę posiadają. Wiarygodność zarejestrowanych na stronie ekspertów określa ich pozycja w rankingu, system oceny przypomina oceny sprzedawców stosowane w serwisach aukcyjnych.
Dysponując sporą kwotą, wolnym czasem i jasno określonymi wymaganiami nie trudno znaleźć osobę, która udzieli nam w realnym świecie odpowiedzi na niemal każde pytanie. Gorzej, gdy czasu jest niewiele, środki ograniczone, a dziedzina poszukiwań nie do końca sprecyzowana. Jeszcze gorzej, gdy godziny pracy lub miejsce zamieszkania uniemożliwiają kontakt z jakimkolwiek ekspertem. Wówczas pomocny może okazać się system wymiany wiedzy, taki jak debiutująca właśnie platforma epio.pl.

Zasada jest prosta: eksperci w jednej lub kilku dziedzinach, pragnący zmierzyć się z potrzebami internautów, a przy tym zarobić, rejestrują się na stronie www.epio.pl, wybierają dziedziny, które są im świetnie znane, opisują swoje kwalifikacje, wstępnie określają cennik porad, oraz czas, gdy są dostępni dla klientów. System dzięki prostej i przejrzystej wyszukiwarce pomoże potencjalnym klientom znaleźć ich na stronie, zadać pytanie i wynegocjować najlepszą stawkę. Wiarygodność ekspertów określa ich pozycja w rankingu, która jest pochodną liczby zadowolonych klientów. Przypomina to system oceny wiarygodności sprzedawcy zastosowany w popularnych serwisach aukcyjnych.

Poza samym elastycznym katalogiem ekspertów epio.pl zawiera również zintegrowane forum, dział eksperckich publikacji, elektroniczną tablicę ogłoszeń  oraz, i to rozwiązanie wydaje się najciekawsze zintegrowaną z systemem wtyczkę do popularnego komunikatora Skype, o nazwie Epio4Skype, która pozwala na łatwe nawiązanie i rozliczenie głosowego połączenia między ekspertem, a klientem. Poprowadzenie np. lekcji języka obcego, czy konsultacji biznesowej online, staje się proste, mimo dzielącej zainteresowane strony odległości. W razie awarii systemu system potrafi oszacować realne koszty proporcjonalnie do czasu połączenia.

Koszty działania platformy i środki na jej dalszy rozwój pochodzą z reklam oraz prowizji podbieranych od wypłacanych przez ekspertów kwot. System epio.pl korzysta ze sprawdzonego mechanizmu płatności online – platnosci.pl.

www.epio.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top