Era zdominowała WAP

Autorzy serwisu www.smsbox.pl przeprowadzili analizę statystyk oglądalności wersji WAP swojej strony. Wynika z niej, że sieć Era jest zdecydowanym liderem w rozpowszechnianiu usługi WAP. Z tej sieci korzysta bowiem ponad 95% osób odwiedzających stronę wap.smsbox.pl.

Zaskakująca jest również oglądalność serwisu wynosząca ponad 1000 wizyt na dobę, co stawia tę witrynę w czołówce polskich stron WAPowych.

Powodem tak silnej pozycji Ery na polu popularyzacji WAP jest polityka cenowa tej firmy, która zakłada zryczałtowany i nielimitowany dostęp do tej usługi. Płacąc miesięcznie 10zł + VAT możemy bez ograniczeń surfować po stronach internetowych dostępnych w komórce. U konkurencyjnych operatorów taryfikacja jest zdecydowanie mniej korzystna bowiem za każdą minutę połączenia płacimy od kilkunastu do kilkudziesięciu groszy.

Ciekawie przedstawia się także statystyka dotycząca telefonów jakich używają odwiedzający. Tutaj liderem jest Siemens MT50 z aż 56-procentowym udziałem wynku, wyprzedzający Ericssona T65 z którego korzysta 12% użytkowników. Pozostałe miejsca miejsca w pierwszej piątce zajmują: Siemens ME45, Siemens S45 i Nokia 6310.

Wytłumaczeniem tak dużej popularności pierwszych dwóch telefonów jest ich agresywna promocja podczas minionych Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Zaskakuje natomiast dopiero piąta pozycja Nokii, lidera w sprzedaży telefonów w Polsce.

http://www.smsbox.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry