Ericsson w Polsce wprowadził system SAP R/3

Opublikowano: 17 października 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Ericsson Sp. z o. o. jako pierwszy oddział Ericssona w regionie Europy Środkowo-Wschodniej wdrożył system SAP R/3. Wielkość biznesu w Polsce spowodowała, że wdrożenie systemu rozpoczęto od polskiego biura Firmy.

Wersja systemu SAP R/3, dostosowana do potrzeb Ericssona, nosi nazwę MUS (Market Unit Solution). MUS ruszył w Ericsson Sp. z o. o. 2 września 2002 roku. Zakończenie wdrożenia systemu we wszystkich krajach Regionu planowane jest na koniec 2003 roku.

Nowy system zapewnia w pełni zintegrowaną obsługę Firmy i wprowadza procesy biznesowe będące standardem w całym Ericssonie. Oprócz obsługi standardowych procesów biznesowych związanych z finansami, sprzedażą i logistyką system wspiera również procesy związane z efektywnym wykorzystaniem umiejętności pracowników firm.

Nowe wymagania, jakie stawia rynek zaawansowanych technologii stwarzają potrzebę rejestracji i przetwarzania nie tylko informacji finansowych i logistycznych, ale przede wszystkim informacji o wiedzy i umiejętnościach pracowników naszej firmy.

„Specjalistyczne umiejętności inżynierskie pracowników firmy Ericsson są cenną wartością firmy. Dzięki scentralizowanemu wdrożeniu SAP R/3 w obszarze HR Ericsson będzie mógł w pełni wykorzystać wiedzę i umiejętności naszych pracowników” – powiedział Orjan Stolt, Wiceprezes Ericsson Sp. z o.o., odpowiedzialny w Regionie za systemy informacyjne.

http://www.ericsson.pl

Sylwester KozakEricsson w Polsce wprowadził system SAP R/3

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.