Eurobarter.pl – handel z wewnętrzną walutą

Oszczędność gotówki, pozyskiwanie nowych klientów i prosty model biznesowy – to obietnica stojąca za Eurobarter.pl, serwisem promującym barter wielostronny. Czy udaje się ją realizować? Zapraszamy do naszej recenzji!

Eurobarter.pl jest serwisem handlowym dla przedsiębiorców, wykorzystującym mechanikę barteru wielostronnego.

Barter wielostronny to usługa finansowo-handlowa, która dedykowana jest firmom z każdej branży. Zasada działania barteru wielostronnego opiera się na generowaniu waluty barterowej, która jest równoważna ze złotówką 1PLN (złoty) = 1BPLN (złotówka barterowa) – czytamy w zakładce z najczęściej pojawiającymi się pytaniami.

Eurobarter.pl - handel z wewnętrzną walutą 1

Projekt jest tworzony przez pięcioosobowy zespół, który buduje serwis zgodnie z dostarczanymi przez autora projektu specyfikacjami. Autorem projektu jest Maciej Gajec, prezes zarządu spółki EXB, administratora serwisu. Eurobarter.pl współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Jak informują twórcy projektu, w ciągu kilku pierwszych miesięcy działalności serwisu zarejestrowało się w nim około trzy tys. przedsiębiorców, którzy łącznie wystawili w serwisie nieco ponad pięć tys. ofert kupna i sprzedaży.

Jak działa Eurobarter.pl? Najważniejszym elementem serwisu wydaje się być BPLN, czyli złotówka barterowa. Jest to wewnętrzna waluta, którą posługują się wszyscy użytkownicy serwisu. Jest to taki sam środek płatniczy jak złotówka tradycyjna: 1 PLN = 1 BPLN. Każda firma zarejestrowana w serwisie może otrzymać po wysłaniu do administratorów umowy wraz z podstawowymi dokumentami rejestrowymi firmy (wpis do ewidencji, KRS, NIP, REGON) tzw. limit barterowy. Złotówki barterowe ewidencjonowane są na koncie barterowym, które prowadzone jest w serwisie. Jakie korzyści wynikają z korzystania z BPLN?

Kupując za barter możesz sprzedawać za barter. Czyli kupując produkty i usługi za złotówki barterowe po pierwsze oszczędzasz gotówkę a ponadto możesz zacząć sprzedawać swoje produkty w rozliczeniu barterowym czyli za złotówki barterowe. Kupując za barter – oszczędzasz gotówkę gdyż wydajesz złotówki barterowe a nie gotówkę. Sprzedając w barterze – pozyskujesz nowych klientów, gdyż z kolei nowi klienci mogą kupować u ciebie zaoszczędzając gotówkę, co jest dla nich bardzo korzystne – czytamy na stronach serwisu.

Model biznesowy to przede wszystkim abonament za korzystanie z funkcji serwisu.

Najprostsze rozwiązania są najlepsze, dlatego nasz model biznesowy jest przejrzysty. Przygotowaliśmy trzy wersje pakietów abonamentowych. Pakiety dostosowane są do indywidualnych preferencji przedsiębiorców, uwzględniając skalę prowadzonej sprzedaży i dokonywanych zakupów – informują twórcy projektu.

Podstawowy pakiet, dający możliwość przeglądania ogłoszeń, prowadzenia wizytówki firmy oraz wgranie logotypu kosztuje 150 zł za 12 miesięcy. Pakiet premium ze wszystkimi opcjami (m.in. brak reklam, brak limitu ogłoszeń, wiele zdjęć w ogłoszeniu) to koszt 420 zł za rok. Twórcy przewidują dodatkowo drobne płatności opcjonalne np. za wypromowanie poszczególnych ofert na stronie głównej serwisu oraz podstronach, na których odnotowany jest zwiększony ruch.

Jak projekt widzi siebie na tle konkurencji? Jak chce się wyróżniać?

Na polskim rynku obok Eurobarter.pl działają trzy inne platformy barteru wielostronnego. Każda z nich przyjęła inny model biznesowy oraz udostępniła różne warianty korzystania z waluty barterowej. Naszą przewagą nad konkurencją są przede wszystkim nasi klienci. Szczycimy się największą liczbą użytkowników platformy barteru wielostronnego, która aktualnie oscyluje w granicach 3000 firm. Co dla nas najistotniejsze, ta liczba stale rośnie. Jest to ważne, ponieważ liczba uczestników pozytywnie wpływa na konkurencyjność ofert na platformie, daje możliwość szybkiej sprzedaży i korzystnych zakupów towarów i usług – przekonują twórcy Eurobarter.pl.

Zespół serwisu zapowiada, że ma długą listę funkcjonalności, które będzie sukcesywnie uruchamiać. Przede wszystkim opcje związane z bezpieczeństwem – aktualnie wdrażany jest protokół SSL, podobny jak w bankowości internetowej.

To tylko część recenzji. Całość znaleźć można na Wystartowali.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top