Expert Monitor i I-Metria monitorują reklamy

Firmy Expert Monitor oraz I-Metria podpisały umowę o współpracy w obszarze monitoringu reklamy internetowej w Polsce.

Expert Monitor oraz I-Metria będą od połowy lutego 2002 roku wspólnie dostarczać dane na temat wydatków ponoszonych przez reklamodawców na reklamę internetową.

Monitoring reklamy online będzie prowadzony w oparciu o badanie panelowe I-Metryka. Zainstalowany na komputerach panelistów eMeter (specjalne oprogramowanie służące do realizacji badań user-centric) rozpoznaje gdzie, kiedy i ile razy została wyświetlona reklama internaucie. Dane będą zbierane z reprezentatywnego ogólnopolskiego panelu domowych internautów opracowanego przez I-Metrię. Zebrane dane będą następnie przesyłane do Expert Monitora, który będzie je kategoryzował i przeliczał na wydatki reklamowe według cenników wydawców internetowych (portali) – podobnie jak ma to miejsce w przypadku monitoringu telewizji, radia i prasy.

Klienci zarówno Expert Monitora jak i I-Metrii teraz będą mogli zakupić dane o wydatkach reklamowych w Internecie. Na dzień dzisiejszy dostęp do danych dla wspólnych klientów umożliwia aplikacja I-Metrii „I-Metryka dla Windows” oraz „I-Metryka WEB.” Te dwie aplikacje oferują klientom jedno zintegrowane narzędzie do analizy danych o oglądalności Internetu, jak i reklamy internetowej. Klienci też mogą zakupić dane w formie raportów cyklicznych lub jednorazowych. Można też będzie skorzystać z nowej wersji oprogramowania „Expert Monitor” firmy Expert Monitor.

Rzeczywiste dane o reklamie internetowej będą dostępne dla klientów od 15 lutego 2002 roku. Dane będą oparte o panel użytkowników domowych (N=2000 osób), a wkrótce zostaną poszerzone o dane z panelu internautów z pracy.

Pozwoli to reklamodawcom oraz ich agencjom reklamowym na analizę faktycznych wydatków reklamowych poniesionych przez reklamodawców oraz pozwoli to portalom na oszacowanie wpływów konkurentów z reklamy online.

Rozpoczęcie monitoringu reklamy w sieci przyczyni się do tworzenia adekwatnych strategii reklamowych reklamodawcom, zaś portalom pozwoli oszacować potencjalny rynek swoich klientów.

„Monitoring reklamy w oparciu o badania panelowe jest jedynym racjonalnym podejściem do analizy tego rynku”, twierdzi Krzysztof Modzelewski, prezes zarządu I-Metria S.A. „Panelowe podejście umożliwia niezależny pomiar, który przekłada się na rzeczywisty odbiór Internetu od strony odbiorców i tym samym na poprawne oszacowanie rynku reklamy online. Po raz pierwszy będziemy w stanie stwierdzić ile faktycznie jest wydawane na reklamę internetową.”

„Analiza tych danych na jednej zunifikowanej platformie kategoryzacyjnej razem z innymi mediami pozwoli obiektywnie opiniować Internet jako medium reklamowe” uważa Arkadiusz Drulis, vice prezes zarządu Expert Monitor.

http://www.i-metria.com
http://www.expert-monitor.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top