F-Secure po polsku już w sprzedaży

Veracomp rozpoczął sprzedaż zapowiadanej polskiej wersji programu F-Secure Internet Security 2005. Aplikacja dedykowana jest dla użytkowników domowych i małych firm, które nie posiadają własnego oddziału IT.

F-Secure Internet Security jest aplikacją, która łączy mechanizmy ochrony antywirusowej z zaporą ogniową i wykrywaniem włamań do sieci. Najnowsza wersja wyposażona została w szereg nowych funkcji poprawiających bezpieczeństwo systemów informatycznych.

Internet Security w wersji 2005 zabezpiecza przed nieumyślnym zainstalowaniem programów szpiegujących, które często są pobieranie nieświadomie w trakcie uruchamiania popularnych aplikacji w sieciach wymiany plików. Chroni również przed ukrytymi programami typu 'koń trojański’, które są instalowane na maszynie użytkownika w celu kradzieży osobistych lub poufnych informacji z serwera za pośrednictwem internetu. Nowa opcja kontroli rodzicielskiej chroni najmłodszych użytkowników internetu przed niepożądanymi treściami płynącymi z sieci.

Program może być tak skonfigurowany, żeby blokować strony WWW zawierające niechciane treści. Mechanizmy antyspamowe filtrują e-maile i redukują ataki typu 'phishing’. Natomiast moduł Anti-dialer uniemożliwia przekierowanie połączenia nawiązanego przez modem na płatne numery usługowe (np. 0-700) bez zgody użytkownika.

Program wyposażony został także w nowy moduł automatycznej aktualizacji. Użytkownik oprogramowania otrzyma codziennie najnowsze aktualizacje definicji wirusów, treści zidentyfikowanych jako spam czy zawartości potencjalnie szkodliwej dla dzieci. Informacje te zostaną automatycznie pobrane z zasobów F-Secure i zainstalowane na komputerze użytkownika, program samodzielnie dokona procesu ich konfiguracji. Informacje o najnowszych zagrożeniach będą również wysyłane bezpośrednio do użytkowników oprogramowania.

F-Secure Internet Security 2005 współpracuje z systemem Windows XP SP 2. Program jest dostępny w ofercie Veracomp, który jest jedynym autoryzowanym dystrybutorem F-Secure w Polsce i kosztuje 58 euro. Jest to sugerowana cena detaliczna netto licencji dla 1 użytkownika.

http://www.veracomp.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top