F-Secure po polsku

Opublikowano: 14 września 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Veracomp wprowadzi do sprzedaży polskie wersje językowe flagowych programów antywirusowych F-Secure: Anti-Virus Client Security oraz Internet Security 2004. Polskojęzyczne edycje opracowane zostały przez zespół lokalizacyjny F-Secure, przy wsparciu polskiego dystrybutora.

F-Secure: Anti-Virus Client Security oraz Internet Security 2004 w języku polskim pozwolą na wykorzystywanie programów przez osoby, dla których barierą był język, a zwłaszcza niedostateczna znajomość specjalistycznej terminologii. Dotychczasowym użytkownikom wersji anglojęzycznych zapewnią wygodniejsze użytkowanie aplikacji.

F-Secure Anti-Virus Client Security

Skierowany do przedsiębiorstw wykorzystujących systemy operacyjne Windows 98, ME, NT 4.0, 2000 Professional, XP Home Edition oraz XP Professional. Łączy funkcje ochrony antywirusowej, zapory ogniowej (firewall), zabezpieczenia na poziomie aplikacji, wykrywania włamań (IDS) oraz skanera ruchu poczty elektronicznej.

Zapewnia automatyczną ochronę antywirusową w czasie rzeczywistym. Wirusy i złośliwe kody atakujące za pośrednictwem poczty elektronicznej i internetu, a także przenoszone na dyskietkach czy płytach CD są zatrzymywane w czasie rzeczywistym. Baza definicji wirusów jest automatycznie i w sposób niewidoczny dla użytkownika aktualizowana 1-2 razy dziennie przy minimalnym obciążeniu sieci. Funkcja fail-over gwarantuje, że oprogramowanie otrzyma najnowsze szczepionki antywirusowe nawet wtedy, gdy główny z serwerów dystrybuujących definicje będzie niedostępny.

Skaner ruchu POP3 i SMTP blokuje zagrożenia wychodzące i przychodzące poprzez e-mail. Zintegrowana osobista zapora ogniowa monitoruje i filtruje ruch związany z korzystaniem z Internetu, chroni przez nieautoryzowanym dostępem do stacji roboczej poprzez sieć i ukrywa komputer przed hakerami. System wykrywania intruzów dodaje nowy poziom ochrony. Oprogramowanie analizuje, automatycznie wykrywa i blokuje podejrzany ruch w sieci. Dodatkowo, pozwala administratorom na centralną kontrolę aplikacji na stacjach roboczych oraz blokowanie użytkownikom dostępu do tych, które są potencjalnym źródłem zagrożeń np. sieci P2P.

F-Secure Anti-Virus Client Security posiada rozbudowane możliwości administrowania Do programu dołączany jest bezpłatnie F-Secure Policy Manager, który oferuje zaawansowane funkcje centralnego zarządzania i raportowania, również zdalnego.

F-Secure Internet Security 2004

Zaprojektowany dla użytkowników indywidualnych pracujących na systemach operacyjnych Windows XP Home, XP Pro, ME, 2000 i 98. Aplikacja posiada wbudowane mechanizmy skanowania poczty elektronicznej, które monitorują przychodzące i wychodzące wiadomości w poszukiwaniu wirusów. Zintegrowana zapora zapobiega inwigilacji komputera w czasie połączenia z internetowego. Dodatkowo, umożliwia indywidualną konfigurację ustawień dostępu poszczególnych aplikacji do internetu. Przydatną funkcją oprogramowania jest automatyczna aktualizacja bazy wirusów on-line. Program automatycznie pobiera i aktualizuje szczepionki przeciwko nowym wirusom. Jego użytkownicy są na bieżąco informowani pocztą elektroniczną o nowych zagrożeniach. F-Secure Internet Security 2004 jest łatwy w instalacji i konfiguracji. Producent wyposażył go w oraz czytelny panel kontrolny użytkownika.

Użytkownicy poprzednich wersji programów Anti-Virus Client Security oraz Internet Security 2004.

posiadający aktualną licencję będą mogli bezpłatnie pobrać polskie wersje programów ze strony http://www.f-secure.pl. W polskim serwisie interentowym F-Secure umieszczone zostaną także 30-dniowe wersje próbne.

F-Secure Anti-Virus Client Security jest już dostępny w ofercie Veracomp, który jest autoryzowanym dystrybutorem F-Secure w Europie Środkowowschodniej. Sugerowana cena detaliczna netto polskojęzycznej wersji programu w przedziale od 10 do 25 użytkowników wynosi 42 euro za licencję. Zlokalizowany Internet Security 2004 będzie dostępny w listopadzie tego roku w sugerowanej cenie detalicznej netto 58 euro za licencję dla jednego użytkownika.

http://www.f-secure.pl

Sylwester KozakF-Secure po polsku

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.