Face.com pod skrzydłami Facebooka

Stało się – aplikacja służąca do rozpoznawania twarzy Face.com została zakupiona przez serwis społecznościowy Facebook. Transakcja może opiewać nawet na 100 mln dolarów.

Face.com pod skrzydłami Facebooka 1O planach przejęcia serwisu Face.com, umożliwiającego rozpoznawania twarzy, informowaliśmy już pod koniec maja. Dziś plany firmy są finalizowane, co ogłoszono na oficjalnym blogu Face.com.

Jak podaje serwis The Next Web, wartość transakcji wyniosła około 100 mln dolarów. Z kolei, serwis AllThingsD donosi, że prawdopodobnie witryna Face.com została sprzedana faktycznie za cenę o wiele niższą – 55 lub 60 mln dolarów w gotówce i akcjach.

Serwis Face.com został założony w Izraelu w 2007 roku, a firma podjęła się stworzenia popularnej aplikacji PhotoTagger, pozwalającej na oznaczanie znajomych w wybranych albumach, dzięki technologii szybkiego rozpoznawania twarzy. Aplikacja sugeruje do każdej fotografii tagi, które użytkownicy mogą potwierdzić lub poprawić. Przyspiesza to proces opisywania poszczególnych zdjęć w serwisie. Niestety, aplikacja nie działa na urządzeniach mobilnych. Face.com stworzyła również program Photo Finder, który umożliwia skanowanie zdjęć użytkownika i jego znajomych, publikowanych w serwisie społecznościowym po to, aby odnaleźć nieoznaczone obrazy danej osoby i jej przyjaciół.

Ani Facebook ani Face.com nie chcieli komentować warunków transakcji, która ma zostać sfinalizowana w najbliższych tygodniach.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry