Face.com przejdzie w ręce Facebooka?

Opublikowano: 29 maja 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Niebawem Facebook może zaoferować swym użytkownikom technologię służącą do rozpoznawania twarzy na zdjęciach i filmach. Wszystko dzięki przejęciu Face.com, o którym spekulują media. Czy dojdzie do zakupu i ile wart jest serwis z krótką domeną?

Face.com przejdzie w ręce Facebooka? 1

Z doniesień serwisu Venture Beat wynika, że właściciele Facebooka prowadzą rozmowy dotyczące możliwości zakupu technologii służącej do rozpoznawania twarzy – Face.com. Nie zostały one jednak oficjalnie potwierdzone. CEO serwisu Face.com, Gil Hirsh, powiedział, że nie ma nic nowego do ogłoszenia w tej sprawie.

Przejęcie Face.com przez Facebooka opiewać może na kwotę od 80 do nawet 100 mln dolarów. Zakup wydaje się jak najbardziej uzasadniony. Głównie z uwagi na popularność opcji dodawania zdjęć w serwisie społecznościowym. Prostota rozpoznawania twarzy na zdjęciach opublikowanych na tablicach użytkowników Facebooka mogłaby przełożyć się na zwiększenie ruchu w serwisie, a w rezultacie na zwiększenie przychodów z reklam. Poza tym, nie bez znaczenia jest atrakcyjna dla Facebooka krótka domena.

Face.com istnieje od 2007 roku. Serwis wprowadza kolejne funkcje rozwiązania, takie jak choćby zgadywanie wieku osób widocznych na zdjęciach. Oprogramowanie oferowane przez Face.com może zostać uruchomione na komputerach oraz urządzeniach mobilnych.

Warto dodać, że to już nie pierwsze negocjacje pomiędzy firmami Facebook i Face.com dotyczące przejęcia, ale dotychczas właściciele Face.com nie zgadzali się na taką ewentualność z uwagi na zbyt niską cenę proponowaną przez Facebooka.

Marta Michałek-MachniewskaFace.com przejdzie w ręce Facebooka?

Podziel się!

O autorze

marta