Facebook inwestuje w infrastrukturę światłowodową w południowej Azji

Facebook postanowił zainwestować w budowę podwodnego systemu światłowodów, które mają zostać położone w azjatyckiej części Oceanu Spokojnego.

Facebook inwestuje w infrastrukturę światłowodową w południowej Azji 1Podwodny system kabli światłowodowych o roboczej nazwie Asia Pacific Gateway (APG) będzie miał długość 10 tys. km. Zadaniem Asia Pacific Gateway będzie skomunikowanie krajów południowej Azji. Kable ciągnąć się będą od Malezji do Korei Południowej i Japonii, rozgałęzienia zaś będą obejmowały również inne kraje azjatyckie, w tym Chiny i Wietnam.

Rzecznik Facebooka powiedział, że

inwestycja w Asia Pacific Gateway pomoże wesprzeć obecność Facebooka w południowej Azji. Pozwoli to na szersze dotarcie do internetu jak i Facebooka w krajach takich jak Indie, Indonezja, Malezja, Filipiny, Hong Kong i Singapur.

Projekt budowy i utrzymania Asia Pacific Gateway jest finansowany przez grupę firm, wśród których na czoło wysuwają się dwaj chińscy dostawcy usług internetowych: China Telecom oraz China Unicom. Facebook nie ujawnił ile pieniędzy przeznaczył na współfinansowanie budowy APG. Wiadomo natomiast, że wkład wszystkich zrzeszonych w projekt firm opiewa na kwotę 450 mln dolarów.

za: TheVerge, BBC

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top