Facebook na giełdzie w drugim kwartale nadchodzącego roku?

Facebook zadebiutuje na giełdzie pomiędzy kwietniem, a czerwcem przyszłego roku. Będzie to prawdopodobnie jeden z największych debiutów w historii.

Jak donosi The Wall Street Journal, akcje Facebooka będzie można kupić w drugim kwartale przyszłego roku. Według tych samych źródeł, serwis społecznościowych chce pozyskać z giełdy 10 mld dolarów, co oznaczałoby jego wycenę na ponad 100 mld dolarów. Jest to bliskie wcześniejszym szacunkom.

Facebook na giełdzie w drugim kwartale nadchodzącego roku? 1Jeśli zapowiedzi zostaną zrealizowane, oznaczać to będzie jeden z najważniejszych debiutów giełdowych w historii. Ponad czterokrotnie większy niż debiut Google (23 mld dolarów wyceny) i ponad siedmiokrotnie niż oferta publiczna Groupona (12,8 mld dolarów).

Rozmówcy WSJ dodają jednak, że właściciele Facebooka nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji co do daty debiutu i może ona zostać skorygowana przez zewnętrzne rynkowe warunki. Prowadzić mają obecnie rozmowy z amerykańską komisją papierów wartościowych i giełd – bardzo możliwe, że niezbędne dokumenty zostaną złożone jeszcze przed końcem roku.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry