Facebook pozwoli sortować aktualności

Opublikowano: 10 listopada 2011. Kategoria: Rynek. Tagi:

Facebook ogłosił dziś, że zaktualizuje sposób wyświetlania aktualności. To odpowiedź na komentarzy użytkowników niezadowolonych z wprowadzonego niedawno modelu hybrydowego.

Kilkanaście tygodni temu Facebook zdecydował się na zmianę sposobu wyświetlania serwisowych aktualizacji. Użytkownicy mają obecnie dostęp do tzw. modelu hybrydowego, który przed ułożonymi chronologicznie aktualizacjami znajomych i lubianych stron wyświetla tzw. najciekawsze zdarzenia.

Najciekawsze wydarzenia to te, które są najbardziej lubiane lub te, które są przeznaczone specjalnie dla ciebie – poinformował przedstawiciel serwisu społecznościowego.

Taki sposób wyświetlania wzbudził wiele kontrowersji i nie wszystkim przypadł do gustu. Wielu użytkowników twierdzi, że wprowadza niepotrzebny chaos w polu aktualności, a zasady wyboru najciekawszych wydarzeń są niejasne i promują najpopularniejsze profile.

Facebook pozwoli sortować aktualności 1

Facebook zdecydował się udostępnić opcję sortowania, która pozwalać będzie wybrać kolejność wyświetlania aktualności. Użytkownik będzie mógł zdecydować czy chce zobaczyć najpierw ostatnie, czy najciekawsze zdarzenia.

Aktualizacja wprowadzana będzie stopniowo w najbliższych tygodniach.

[za: Facebook, RWW]

 

Dawid ZarazińskiFacebook pozwoli sortować aktualności

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.