Facebook wprowadza tymczasowe hasła

Opublikowano: 13 października 2010. Kategoria: Rynek. Tagi:

Facebook uruchamia kolejną funkcjonalność, która ma pomóc zadbać użytkownikom o własne bezpieczeństwo w miejscach publicznych: jednorazowe hasła SMS-owe.

Idea nowej funkcjonalności jest prosta: użytkownicy, którzy będą chcieli zalogować się na swój facebook’owy profil na publicznie dostępnym komputerze nie będą musieli podawać swojego podstawowego hasła, narażając się tym samym na jego kradzież. Jeśli „podepną” swój telefon do serwisu będą mogli otrzymać wiadomość tekstową z tymczasowym hasłem, którego ważność wygasa w ciągu 20 minut.

Facebook wprowadza tymczasowe hasła 1Usługa ma być dostępna dla wszystkich użytkowników serwisu w ciągu najbliższych tygodni.

Ta prosta rzecz może być bardzo użyteczna. Korzystając z jednorazowego i wygasającego hasła można bez obaw korzystać z serwisu w takich miejscach jak uczelnia, lotnisko czy hotel. Nawet jeśli na danym komputerze zainstalowane jest oprogramowanie przechwytujące hasła, to i tak po 20 minutach zdobyty kod będzie bezużyteczny.

Wprowadzenie haseł jest kolejnym krokiem na drodze zmian jakie zachodzą w Facebook’u. Ostatnio wprowadzone udoskonalenia w grupach czy ustawieniach prywatności są zapowiedzią najpoważniejszych zmian w funkcjonowaniu najpopularniejszego serwisu społecznościowego świata od chwili jego powstania.

W najbliższym czasie pojawią się z pewnością kolejne funkcjonalności. Według niepotwierdzonych doniesień odświeżony zostanie również wygląd serwisu.

Dawid ZarazińskiFacebook wprowadza tymczasowe hasła

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.