Facebook zapłacił 8,5 mln dolarów za FB.com?

W połowie listopada pisaliśmy o tym, że serwis społecznościowy Facebook przejął domenę FB.com. Do tej pory nieznana była cena zakupu, ale jak donosi właśnie Reuters – Mark Zuckerberg wyłożyć miał na nazwę 8,5 mln dolarów.

Facebook zapłacił 8,5 mln dolarów za FB.com? 1We wrześniu firma American Farm Bureau sprzedała domenę FB.com nieznanemu nabywcy. Dane whois nazwy były początkowo zastrzeżone. W pierwszej połowie listopada zostały jednak zaktualizowane i wskazują oficjalnie na Facebooka. Obecnie domena przekierowuje do serwisu.

Na corocznym spotkaniu w Atlancie, przedstawiciele American Farm Bureau poinformowali, że firma zarobiła 8,5 mln dolarów sprzedając kilka domen. FB.com wykorzystywana była jako ich domowy adres. Wartościowa zbieżność nazw.

Jeśli Facebook rzeczywiście zapłacił 8,5 mln dolarów za nazwę to przejęcie FB.com jest jedną z najbardziej wartościowych transakcji w historii. Wyprzedzając diamond.com, która zmieniła właściciela za 7,5 mln dolarów, ulokowała się za trzecią na liście top sprzedaży porn.com – przejętą za 9,5 mln dolarów.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry