Facebookowy kod QR widoczny z kosmosu

Mark Zuckerberg, właściciel Facebooka, postanowił odpowiedzieć w szczególny sposób na tworzony przez NASA projekt „Space Hackathon”. Na apel szefa odpowiedziało kilku pracowników, którzy zrealizowali chwytliwy pomysł w celu nagłośnienia wydarzenia.

Kiedy ogłoszono prośbę Marka Zuckerberga większość pracowników myślała o namalowaniu na terenie firmy murali kojarzących się ze „Space Hackathon”, innym pomysłem były plakaty. Mark Pike wpadł jednak na bardziej interesujący pomysł. Postanowił wraz z kilkoma współpracownikami namalować smołą na dachu jednego z budynków kod QR o wielkości 13 metrów kwadratowych.

Gigantyczny kod był tworzony w nocy łącznie przez 30 pracowników. Dzięki specjalnie stworzonemu mini-helikopterowi uzyskano zdjęcia kodu z większej odległości, a następnie sprawdzono czy kod działa. Okazało się, że malowidło odsyła osobę odczytującą za pomocą czytnika kodów QR (np. za pomocą aplikacji na iPhone’a lub Androida) na stronę fbco.de. Mało tego, kod może być odczytany poprzez zdjęcia satelitarne.

Facebookowy kod QR widoczny z kosmosu 1

Stworzono także dodatkowo specjalny profil na Facebooku, gdzie można obejrzeć poczynania grupy pod dowództwem Marka Pike’a.

Space Hackathon to projekt ogłoszony przez NASA, którego celem jest stworzenie przez różne środowiska odpowiedzi na podstawowe pytania związane z eksploracją przestrzeni kosmicznej. Ludzie ze wszystkich kontynentów oraz z przestrzeni kosmicznej mają w dniach 21-22 kwietnia 2012 przedstawić wizję zakresu przyszłych prac w kosmosie, skupiając się np. na poprawie życia na naszej planecie. Zainteresowaniem NASA będą cieszyć się rozwiązania z zakresu wolnego oprogramowania oraz wolnego hardware’u. Więcej o projekcie można znaleźć na stronie spaceappschallenge.org.

źródło: TechCrunch.com; źródło zdjęć: Facebook

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry