Fałszywa wtyczka do Firefoxa wykrada hasła do banków

Koń trojański PWS.ChromeInject.A, ściągany do systemu poprzez inne szkodliwe oprogramowanie, instaluje się w katalogu z wtyczkami przeglądarki Mozilla Firefox i wykrada dane przesyłane przez użytkownika do ponad 100 internetowych witryn bankowych – ostrzegają specjaliści z firmy G DATA Software, producenta programów antywirusowych.

Złośliwy program rejestruje się pośród plików systemowych Firefox’a używając nazwy  “Greasemonkey”, podszywając się pod pakiet skryptów usprawniający funkcjonalność przeglądarki, występujący pod tą samą nazwą.

Trojan.PWS.ChromeInject.A uaktywnia się każdorazowo, w momencie uruchamiania Mozilla Firefox, udając wtyczkę do przeglądarki. Trojan filtruje informacje przesyłane przez użytkownika do ponad 100 internetowych witryn bankowych (a także do popularnego serwisu transferującego pieniądze – paypal.com), a wykradzione dane dostępowe przesyła na stronę umieszczoną na rosyjskim serwerze.

Według specjalistów z firmy G DATA Software, jest to pierwszy szkodnik wykradający hasła wykorzystując tylko przeglądarkę Mozilla Firefox.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry