Faworky.pl – drobne usługi za stałą cenę

Faworky.pl chcą być kanałem dystrybuującym wysokiej jakości drobne usługi za stałą cenę 20 zł. Skąd taka kwota i czy twórcy nie boją się przemijającej mody na „faworki”? Zapraszamy do naszej recenzji!

Faworky.pl to platforma skojarzeniowa, za pośrednictwem której internauci mogą wykonywać i nabywać drobne usługi wszelkiego rodzaju po stałej cenie 20 zł. Oferowanie usług jest darmowe, a zakupy odbywają się przez internet. Serwis czuwa nad całością transakcji – tak opisują swój projekt jego twórcy, czteroosobowy zespół studentów różnych warszawskich uczelni. Rozmawiamy z Maciejem Dulskim, współtwórcą serwisu.

Szukałem długo zajęcia dla siebie, sposobu by zarabiać przez internet. Z drugiej strony spodobał mi się sam pomysł podejrzany na amerykańskim rynku – stąd idea Faworky.pl. Nie chodzi jednak tylko o sposób na szybkie zarobienie pieniędzy. Najfajniejsza jest sama idea: sprzedawania unikalnych, osobistych usług – opowiada pan Maciej o pomyśle na biznes.

Faworky.pl - drobne usługi za stałą cenę 1

Serwis wystartował pod koniec stycznia. Choć na razie statystyki nie są na wysokie poziomie (ok. 2,5 tys. użytkowników), twórcy Faworky.pl mają spore ambicje. Konkretnych liczb nie chcą jednak ujawniać.

Liczymy na stałe, długookresowe wzrosty wizyt wraz z rozwojem oferty – mówią. Obecnie w serwisie wystawiono ok. 200 ofert.

Faworky.pl umożliwiają wystawianie i nabywanie drobnych usług po stałej cenie 20 złotych. Usługi nazywane są „faworkami” i podzielone zostały na kategorie m.in. pomysły na prezent („Za 20 zł zabiorę Twoją dziewczynę na randkę”), porady („Za 20 zł wybiorę dla ciebie ciekawy serial który będziesz mógł oglądać”) czy inne („Za 20 zł zostanę Twoim przyjacielem smsowym”). W serwisie funkcjonują również promowane faworki, które wyróżniane są za swoją oryginalność lub popularność, oznaczane i umieszczane nad resztą ogłoszeń.

Dlaczego 20 zł? Wydaje nam się, że jest to odpowiednia cena dla obu stron: sprzedający usługę zarabia całkiem konkretne pieniądze, a dla kupującego to kwota, którą może wyłożyć bez uszczerbku dla swoich finansów – mówi nam Maciej Dulski.

Ogłoszeniodawca może określić czas potrzebny do wykonania zadania. Nie może być ona jednak większy niż 30 dni. Pieniądze za wykonanego faworka można uzyskać przelewając je ze swojego konta w Faworky.pl na konto PayPal. Pieniądze za wykonanego faworka sprzedający otrzymuje w okresie siedmiu dni od dostarczenia faworka.

Jeżeli ogłoszeniodawca nie wykona zleconego faworka to kupujący otrzyma zwrot pieniędzy pomniejszony o prowizję, którą pobiera serwis, a portal udzieli sprzedającemu ostrzeżenia. Zamiast zwrotu pieniędzy można też wydać niewykorzystane pieniądze na nabycie innego faworka – serwis nie pobiera prowizji po raz drugi. Obowiązkiem kupującego jest ocenienie faworka (pozytywnie lub negatywnie), można również dodać swój komentarz.

Do nawiązywania kontaktów między użytkownikami służy serwisowy system komunikacyjny. Zgodnie z zasadami korzystania z Faworky.pl jest to jedyna droga jaką można porozumiewać się z innymi użytkownikami.

Na tle konkurencji Faworky.pl wyróżniać mają się przede wszystkim innym typem oferowanych usług oraz stałą wysokością prowizji.

Wobec bezpośredniej istniejącej konkurencji chcemy wyróżniać się przejrzystością szaty graficznej serwisu, bogatą ofertą (wkrótce odbędą się akcje reklamowe zachęcające do wystawiania swoich „faworków”) oraz najlepszą w naszym mniemaniu ceną za tego typu usługi – informują twórcy serwisu.

Jak już napisano wyżej projekt zarabia na stałej prowizji (4 zł) od transakcji zrealizowanych na Faworky.pl. Oferty wystawiane są za darmo, a serwis zapewnia zwrot pieniędzy w przypadku niewykonania zadania. W Faworky.pl nie ma reklam.

Wśród spodziewanych nowości twórcy wymieniają konkursy dla nowych członków, już zarejestrowanych oraz fanów na portalach społecznościowych oraz ulepszenie systemu pocztowego i kart „wydatki” oraz „przychody”. Mają również plany, które obecnie chcą pozostawić w tajemnicy. Jednym z nich jest sposób moderowania ofert – obecnie faworki nie są moderowane, ale zmieni się to w przyszłości.

Twórcą mówią nam również, że w tym momencie nie szukają dużego partnera, ale zapraszają do współpracy

Zależy nam na nawiązywaniu współpracy z indywidualnymi osobami, a w zasadzie Osobowościami, które będą chciały zamieszczać swoje oferty na Faworkach – mówią.

Czy nie boją się, że Faworky.pl to serwis, który przez chwilę może stać się modny, ale z czasem stracić może przewagę wynikającą z nowości?

Nie boimy się przemijającej mody. Chcemy skupić się na drobnych usługach i stworzyć kanał ich dystrybucji. Chcemy być stałym ich pośrednikiem. Musimy jednak przekonać odpowiednią ilość osób, że warto na Faworky.pl sprzedawać, warto nam zaufać. Dlatego chcemy stawiać na jakość oferowanych w serwisie usług – mówi pan Maciej.

To tylko część recenzji. Całość znaleźć można na Wystartowali.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry