Filmowa ofensywa Yahoo!

Zagrożona przejęciem przez Microsoft amerykańska firma Yahoo! jakby próbuje pokazać, że jest warta więcej, niż gigant z Redmond chce za nią zapłacić. Właśnie ruszyła nowa odsłona serwisu Yahoo! Video – podał Valleywag.
Witryna zawiera wszystko to, co lubią użytkownicy YouTube – filmy tworzone przez amatorów i profesjonalistów, playlisty oraz niektóre komercyjne pliki wykupione na wyłączność (to w świecie sieciowego wideo rzadkość).

Do tego dochodzi obietnica rozbudowy kultowego serwisu do publikacji zdjęć – Flickr – o funkcje uploadu filmów. Jakiś czas temu jeden z założycieli witryny zapowiedział prace nad tym elementem. Ale skończyło się na słowach. Teraz jest inaczej.

Powstaje pytanie, dlaczego Yahoo! uruchomiło nowy projekt skoro planuje rozbudowywać Flickra. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Yahoo! Video będzie docelowo miejscem na profesjonalne pliki, w tym seriale telewizyjne. Flickr stanie się z kolei mekką dla amatorów.

Źródło: Valleywag

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry