Flickr zaoferuje hosting plików wideo

Należący do Yahoo! serwis społecznościowy Flickr umożliwia użytkownikom chwalenie się swoimi zdjęciami. Jednak już niedługo internauci zyskają możliwość publikowania w witrynie także plików wideo – podał TechCrunch.
Flickr istnieje od lutego 2004 – czyli o rok dłużej niż YouTube. Początkowo był własnością kanadyjskiej firmy Ludicorp. W marcu 2005 został przejęty przez amerykańską korporację Yahoo! Przekształcił się w jeden z najpopularniejszych serwisów hostujących zdjęcia.

Użytkownicy już od dawna domagali się obsługi materiałów wideo. W maju 2007 jeden z założycieli FlickraStewart Butterfield  obiecywał, że taka funkcja zostanie wprowadzona niedługo. Podobne informacje pojawiły się w sierpniu i… nic się nie zmieniło.

Teraz sprawa wróciła. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Flickr Video pojawi się już w przeciągu następnych trzech tygodni. Opóźnienie jest skutkiem długiej dyskusji, która miała ustalić czym nowa usługa będzie różnić się od YouTube. I choć sztab prasowy Yahoo! na razie niczego nie potwierdza, tym razem plotki mogą okazać się prawdą.

Źródło: TechCrunch

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top