Forbes: Zuckerberg bogatszy niż Jobs

Magazyn Forbes opublikował najnowszą edycję swojego corocznego zestawienia 400 najbogatszych Amerykanów. Wygrał ponownie Bill Gates, ale najciekawiej prezentuje się „rywalizacja” pomiędzy twórcą Facebooka, Mark’iem Zuckerberg’iem i szefem Apple, Steve’m Jobs’em.

Ranking Forbes 400, po raz pierwszy opublikowany w 1982 roku, prezentuje najbogatszych Amerykanów. Pod uwagę brana jest wartość netto ich majątku. Zwycięzcą, już 17 raz z rzędu, okazał się Bill Gates, którego majątek szacowany jest na 54 mld dolarów. Drugie miejsce zajął Warren Buffett (45 mld dolarów), właściciel Berkshire Hathaway, trzecie: Larry Ellison (27 mld dolarów), szef Oracle.

Forbes: Zuckerberg bogatszy niż Jobs 1Komentatorzy zwracają jednak uwagę na fakt, że Mark Zuckerberg, twórca Facebook’a przegonił w zestawieniu szefa Apple, Steve’a Jobs’a.

Zuckerberg, mający 26 lat, kontroluje ok. jednej czwartej najpopularniejszego serwisu społecznościowego świata. Majątek najmłodszego miliardera w historii szacowany jest na 6,9 mld dolarów. Pozwoliło mu to zająć 35 pozycję w zestawieniu. Tylko w jednym roku Zuckerberg zarobił – głównie dzięki zwiększeniu wartości rynkowej Facebook’a – aż 4,9 mld dolarów.

Steve Jobs natomiast „wart jest” 6,1 mld dolarów i zajmuje 42 lokatę. Co ciekawe, większość jego majątku nie pochodzi od Apple, ale z udziałów w firmie Disney. Jobs jest bowiem twórcą studia Pixar, które sprzedane zostało Disney’owi w 2006 roku w zamian za akcje korporacji.

Warto dodać, że majątek 400 najbogatszych Amerykanów warty jest łącznie 1,37 biliona dolarów. Zestawienie znaleźć można pod tym adresem.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry