Fotograficzne SuperLato2009

SuperLato2009 to kolejna, szósta edycja konkursu, w którym wziąć może udział każdy użytkownik portalu www.superfoto.pl. Lato i wakacyjny wypoczynek to doskonała okazja do robienia zdjęć i eksperymentowania z fotografią, to też okazja do podzielenia się rezultatami swoich eksperymentów, a także możliwość wygrania aparatu cyfrowego Sony CyberShot DSC-H20 lub innych nagród.
Tematyka konkursu jest oczywiście związana z latem, wakacjami, zwiedzaniem ciekawych miejsc, czasem wolnym spędzanym na łonie natury czy w podróży. Bohaterami zdjęć mogą być dzieci, słońce, niebo, woda lub katedra – co kto lubi. Każdy znajdzie dla siebie kategorię, w której będzie mógł zaprezentować swoje fotograficzne prace. Tegoroczne kategorie konkursowe, to: Milusińscy na wakacjach, W tonacji błękitów, Miejsce niezwykłe, Ekspresja światła i kolorów.

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest rejestracja na stronie portalu Superfoto.pl pod adresem: http://www.superfoto.pl/rejestracja i zamieszczenie swoich zdjęć w galerii konkursowej. Każdy uczestnik SuperLato2009 może zgłosić do konkursu dowolną liczbę zdjęć, jednak nie więcej niż jedno dziennie. Regulamin konkursu nie przewiduje również nadania więcej niż jednej nagrody dla jednego uczestnika. Zdjęcia można zgłaszać do konkursu od 16 lipca do 21 września. Wyniki poznamy 19 października 2009 roku.

Fotografie oceniać będzie jury w składzie: Andrzej Marczuk – ekspert Superfoto.pl, przewodniczący Jury, Maciej Zasowski – artysta grafik oraz Maciej Orzechowski – Prezes Zarządu Superfoto.pl. Jury będzie ocieniać jak zawsze: pomysłowość, nieszablonowe ujęcie tematu, kompozycję oraz poprawność wykonania fotografii. Najlepsze zdjęcie wybierać będą również internauci zalogowani w serwisie Superfoto.

Organizatorzy konkursu przewidzieli w tej edycji nagrody o łącznej puli 4 686,81 zł brutto. Po jednej nagrodzie głównej przyznają jury oraz internauci, dodatkowo każda z tych grup wybierze po jednym laureacie z każdej kategorii tematycznej.

Zwycięzca nagrody głównej jury otrzyma – aparat cyfrowy Sony CyberShot DSC-H20, pakiet 500 sztuk odbitek Premium w formacie 10×15 oraz odbitkę z nagrodzonego zdjęcia w formacie 30×45 cm. Z kolei za I miejsce przyznane przez użytkowników portalu nagrodą będzie – fotoksiążka A4 41 stron, pakiet 500 sztuk odbitek Standard w formacie 10×15 i odbitka z nagrodzonego zdjęcia w formacie 30×45 cm.

Nagrodami dla zwycięzców poszczególnych kategorii, wybranych przez jury konkursu będą – fotoalbumy 30×30  30 stron, pakiet 200 szt. odbitek Premium w formacie 10×15, odbitka z nagrodzonego zdjęcia w formacie 30×45 cm. Natomiast czterej laureaci wyłonieni dzięki głosom publiczności (użytkowników portalu) otrzymają – fotoksiążki A4 29 stron, pakiet 200 sztuk odbitek Standard w formacie 10×15 oraz odbitkę z nagrodzonego zdjęcia w formacie 30×45 cm.

Fotografie zgłoszone do konkursu powinny spełniać następujące warunki techniczne:
•    format pliku – JPG,
•    minimalna rozdzielczość – 1200×1600 px,
•    paleta barw – RGB,

galerie.superfoto.pl/superlato_2009

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top