Fotosik.pl ma już 5 mln zdjęć

Serwis społecznościowy fotosik.pl ma już 5 milionów zdjęć,w zaledwie rok od uruchomienia zdobył ponad 1,6 miliona unikalnych użytkowników, którzy dziennie wrzucają około 30 tysięcy zdjęć.

– Popularność serwisu fotosik.pl nie byłaby możliwa, gdyby nie stałe rozbudowywanie go o nowe funkcjonalności. Internauci, szczególnie w stosunku do serwisów społecznościowych typu Web 2.0, są bardzo wymagający i oczekują świeżych pomysłów dostosowanych do ich potrzeb. Analizując ich zachowanie, dodajemy w każdym miesiącu nowe rozwiązania. Najnowszym z nich jest możliwość wysyłania zdjęć na serwis z komórki jako wiadomość MMS, dzięki czemu fotosik może pełnić także funkcję mobloga – mówi Tomasz Dwornicki, wiceprezes firmy Medousa, współpomysłodawca serwisu fotosik.pl.

Fotosik.pl jest serwisem społecznościowym stworzonym w duchu Web 2.0. Serwis skupia wokół siebie ponad 1,6 milionów internautów, którzy mogą tworzyć indywidualne profile, organizować się w grupy przyjaciół, komentować wzajemnie swoje zdjęcia, komunikować się indywidualnie za pomocą systemu prywatnych wiadomości.

W serwisie można przechowywać swoje zdjęcia i układać je w albumy. Dodawane obrazki są tagowane i opisywane, co pozwala w prosty sposób przeszukiwać tak bogate zasoby. Serwis poza hostowaniem zdjęć w celach prywatnych umożliwia także dodawanie zdjęć na aukcje internetowe i fora dyskusyjne. Dodatkowo istnieje możliwość wgrywania wraz ze zdjęciem informacji o aparacie fotograficznym, jak zostało ono wykonane i porządkowanie zasobów zgodnie z tym kryterium, co stanowi szczególnie wysoką wartość dla miłośników fotografii.

Pomysłodawcą i właścicielem serwisu fotosik.pl jest firma Medousa, która skupia innowacyjne projekty internetowe, wokół których budowane są wirtualne społeczności. Swoim zasięgiem obejmuje już ponad trzy miliony internautów. Wśród serwisów Medousy znajdują się fotosik.pl, sms.pl, supergry.pl, rybnik.com.pl, strzelgola.pl i zagle.pl. Medousa należy do OS3 group.

www.fotosik.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Konkurs Dyrektor e-Commerce Roku
30.06.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry