Francuska ofensywa LinkedIn

LinkedIn to największy na świecie serwis społecznościowy nakierowany na budowanie kontaktów biznesowych. W Europie posiada 5 mln zarejestrowanych użytkowników, ale ze względu na brak odpowiedniej wersji językowej jego obecność we Francji jest bardzo ograniczona. Teraz ma to się zmienić – podał TechCrunch.
Wszystko za sprawą umowy, którą LinkedIn podpisał z Apec – francuską organizacją non-profit zajmującą się pośrednictwem na rynku pracy. Firma jest jednym z największych branżowych graczy – zatrudnia około 1 000 specjalistów HR. Stronę Apec odwiedza miesięcznie 1,2 mln unikalnych użytkowników. W bazie znajduje się 35 000 firm.

Począwszy od 11 marca wprowadzona zostanie pełna integracja między LinkedIn i Apec. Użytkownicy tego drugiego będą mogli zakładać konta w serwisie społecznościowym, dodawać kontakty czy szukać pracy – wszystko to bez opuszczania witryny Apec.

Przedstawiciele wirtualnej społeczności przyznali, że częścią umowy jest opłata, jaką LinkedIn będzie uiszczał za każdego nowo zarejestrowanego internautę.

Źródło: TechCrunch

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry