FreecoNet bloguje o innowacjach w VoIP

Opublikowano: 15 października 2007. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Po okresie próbnym, rusza blog FreecoNet. Jest on kolejnym krokiem w kierunku zbudowania społeczności wokół telefonii internetowej i FreecoNet.

Blog FreecoNet ma być miejscem, gdzie znajdą się najświeższe komentarze, relacje, nowości i innowacje w obszarze VoIP. Twórcy bloga mają ambicje wskazywać te pomysły, które w rozwoju telefonii internetowej odegrają kluczową rolę i jednocześnie będą stanowiły inspirację w dalszym rozwoju FreecoNet. Poza tym będzie tam można śledzić wszelkie zmiany i nowinki dotyczące  FreecoNet, a także zapoznać się z pracą zespołu, który rozwija tą platformę.

Do tej pory na blogu FreecoNet pojawiło się już kilka ciekawych wpisów i analiz – między innymi na temat oferty firm Blyk i Pudding Media, czyli darmowej telefonii w zamian za reklamę; usług oferujących VoIP w komórce – Lovo i FreecoNet Mobile; społeczności VoIP 2.0; a także amerykańskiego projektu darmowej telefonii internetowej – Ooma. Oprócz komentarzy dotyczących bieżących wydarzeń w branży, na łamach bloga zagoszczą także cykle tematyczne, współtworzone przez czytelników bloga.

„Co dwa, trzy miesiące będziemy proponować temat przewodni bloga i zachęcać do wypowiadania się w kwestiach związanych z rozwojem rynku telekomunikacyjnego. Już teraz blogerzy zastanawiają się nad tym, czy zbudowanie społeczności wokół VoIP może być kluczem do sukcesu całej branży. Pierwsze opinie w tym temacie już są, natomiast z czasem będą pojawiać się kolejne. Poza użytkownikami FreecoNet i osobami zainteresowanymi tematem rozwoju technologii VoIP, do dzielenia się swoimi poglądami i przemyśleniami zapraszani są też ludzie z branży – zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Ze zdaniem autorów tekstów można polemizować i umieszczać własne przemyślenia w komentarzach do artykułów” – zachęca do blogowania Jan Wyrwiński, Kierownik Projektu FreecoNet.

Blog FreecoNet to kolejne narzędzie twórców platformy, które ma służyć zbudowaniu społeczności wokół VoIP. Niedawno FreecoNet oddał do rąk użytkowników projekt VoIPedia.pl – encyklopedię poświęconą technologii VoIP.  Warto też wspomnieć o innym społecznościowym projekcie FreecoNet sprzed roku – „Wypijmy za błędy”. Zadaniem tego konkursu, którego adresatami byli polscy hakerzy, było wykrycie wszelkich błędów i luk w systemie, aby był on jeszcze bezpieczniejszy, a jednocześnie bardziej przyjazny użytkownikowi.

www.blog.freeconet.pl

Hanna LaskowskaFreecoNet bloguje o innowacjach w VoIP

Podziel się!

O autorze

hania