FreecoNet jest już w komórkach

Od września z FreecoNet – platformy VoIP integrującej rozwiązania wielu operatorów – można dzwonić przy użyciu telefonów komórkowych. Ta funkcjonalność dostępna jest w modelach Nokia serii E, a także w aparatach z systemem operacyjnym Symbian.
FreecoNet jest platformą VoIP, umożliwiającą darmowe lub po niskich stawkach rozmowy telefoniczne. Za darmo rozmawiają ze sobą abonenci różnych operatorów, którzy zarejestrowali swoje numery we FreecoNet. Na numery spoza FreecoNet można dzwonić przy pomocy usługi TelArena, gdzie najwięksi i niezależni operatorzy walczą o realizację każdego połączenia i zawsze wygrywa najtańszy. Do tej pory z FreecoNet mogli korzystać wyłącznie użytkownicy telefonów stacjonarnych lub aplikacji typu Softphone. Od teraz – także użytkownicy komórek. Mogą oni rozmawiać za darmo z innymi numerami zarejestrowanymi we FreecoNet, natomiast koszt połączeń na krajowe i zagraniczne numery spoza FreecoNet wynosi od 5 groszy brutto za minutę (numery stacjonarne) oraz od 33 groszy brutto na telefony komórkowe, z sekundowym naliczaniem rozmów.

Wszystko, co trzeba zrobić, aby skorzystać z mobilnej telefonii VoIP, to rejestracja konta i dodanie posiadanego numeru komórkowego w panelu użytkownika FreecoNet. Od tej pory, za każdym razem, gdy znajdziemy się  w zasięgu sieci bezprzewodowej, wszystkie połączenia wychodzące kierowane będą automatycznie przez FreecoNet i taryfikowane według stawek VoIP. Natomiast kiedy telefon komórkowy będzie poza zasięgiem sieci bezprzewodowej, ruch wychodzący kierowany będzie przez operatora GSM. Analogicznie sytuacja wygląda w przypadku połączeń przychodzących. Będąc w zasięgu sieci bezprzewodowej, połączenia te kierowane są do FreecoNet, natomiast poza zasięgiem sieci – przez operatora GSM. To oznacza, że abonenci różnych operatorów sieci komórkowych, np. Ery czy Plusa, mogą rozmawiać ze sobą za darmo. Muszą tylko zarejestrować swoje numery we FreecoNet, posiadać odpowiedni model komórki i być w zasięgu sieci bezprzewodowej.

Nowa funkcjonalność FreecoNet dotyczy telefonów Nokia z serii E i można ją szybko uruchomić, rejestrując najpierw swój numer we FreecoNet i odpowiednio konfigurując urządzenie. Dzwonić z komórek za pomocą FreecoNet mogą też właściciele telefonów z systemem operacyjnym Symbian, które umożliwiają łączenie się z Internetem przez sieć bezprzewodową. Opis konfiguracji telefonów Nokia serii E oraz komórek z oprogramowaniem Symbian dostępny jest na stronie FreecoNet: http://freeconet.pl/img/stuff/zastosowania/mobile/freeconet_mobile.pdf.

Zainteresowanie technologią VoIP i wykorzystaniem jej w telefonach komórkowych jest coraz większe. Liczniejsze są też miejsca w Polsce, w których można połączyć się z Internetem za pośrednictwem sieci bezprzewodowej (np. biblioteki, uczelnie, hotele czy restauracje, a także biura, w których dostępne są bezprzewodowe sieci firmowe). Z niedawnych badań przeprowadzonych przez SMG/KRC wynika, że już 9 proc. osób mających dostęp do Internetu, posiada sieć bezprzewodową, która pozwala na korzystanie z telefonii VoIP przez komórkę. Sieć bezprzewodową łatwo stworzyć w domu czy biurze, przy pomocy dostępnych na rynku urządzeń sieciowych. Teraz będzie można wykorzystać taką sieć do prowadzenia darmowych lub kilkakrotnie tańszych rozmów komórkowych za pośrednictwem FreecoNet.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top